tance

Przejście do firmy KM-Net

olszser1

olszwywoz

nitus3

prezydentHistoryczna wizyta Prezydenta RP Andrzeja Dudy w Zakliczynie odbędzie się 4 listopada 2018 roku, podczas tegorocznej kulminacji obchodów 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę w Gminie Zakliczyn i Powiecie Tarnowskim. W Zakliczynie Pan Prezydent weźmie udział w programie patriotycznym "Z Zakliczyna do Łowczówka", który rozpocznie się o godzinie 9 – tej na zakliczyńskim Rynku.

 

Program wizyty Prezydenta RP i program wydarzenia

 

W oczekiwaniu na Prezydenta RP i towarzyszących Prezydentowi; ministra Wojciecha Kolarskiego oraz kapelana Prezydenta RP ks. Zbigniewa Krasa, rozpoczną się fotograficzne warsztaty edukacyjne adresowane do rodzin pod nazwą "Wywołaj zdjęcia Ojców Niepodległości" pod kierunkiem artysty – fotografika Michała Piotrowskiego. W momencie przyjazdu Prezydenta RP zaśpiewamy wspólnie z Chórem ZCK "Cantando canzoni" cztery zwrotki hymnu Polski, po czym nastąpi powitanie Głowy Państwa przez burmistrza Dawida Chrobaka i starostę Romana Łucarza. W tym momencie oczekiwane jest wystąpienie Prezydenta RP. Po wystąpieniu prezydenta Andrzeja Dudy nastąpi inscenizacja wymarszu Legionistów z zakliczyńskiego Rynku do Łowczówka, Chór zaśpiewa „My Pierwsza Brygada”, a Prezydent Andrzej Duda po wysłuchaniu pieśni, zamierza na kilka minut wyjść do mieszkańców zgromadzonych na Rynku. Kolejna część wydarzenia, to przepiękny koncert galowy przygotowany w ramach wcześniej odbywających się w ratuszu warsztatów pod nazwą " Mozart contra Sinatra – aktywizacja integracyjna przez sztukę" realizowanego przez Stowarzyszenie Muzyka Świata w ramach rządowego programu ASOS. Na finał wydarzenia uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. J. Piłsudskiego zatańczą na Rynku "Poloneza".

 

Na co być przygotowanym

 

Część Rynku przeznaczona dla publiczności będzie ogrodzona płotkami. Na wygrodzony teren można będzie wejść dwoma bramkami; jedną od strony południowej (na wysokości budynku banku), a druga od strony północnej ( w pobliżu studni rynkowej). Aby wejść do strefy, sugeruję by przybyć na Rynek około godziny 8.30, ponadto należy mieć przy sobie dowód tożsamości lub legitymację szkolną (w przypadku osób niepełnoletnich), o który zapytają funkcjonariusze Służby Ochrony Państwa. Dotyczy to wszystkich, również tych, którzy jako artyści, obsługa techniczna i organizacyjna będą pracować w ratuszu i podczas realizacji wydarzenia.Instalacja wozów transmisyjnych w północno-wschodnim rogu Rynku możliwa jest do godziny 7:00. Wejście akredytowanych dziennikarzy do sektora prasowego w godz. 9.10 – 9.40. Poza pojazdami stacji telewizyjnych, obsługi technicznej i organizacyjnej imprezy, a także samochodami zabezpieczenia medycznego i pożarowego, na Rynek nie będą mogły wjechać żadne inne pojazdy. Nie można będzie wjeżdżać także na plac przystanku autobusowego oraz na uliczki wokół płyty Rynku. Policja i wspomagające ją służby będą kierować zmotoryzowanych do miejsc parkowania poza Rynkiem w Zakliczynie.

 

Partner zakliczyninfo

Archiwum


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: M. Papuga. Regulamin witryny www.zakliczyninfo.pl | Zasady przetwarzania danych osobowych