ZUL

Przejście do firmy KM-Net

olszser1

olszwywoz

nitus3

Siedmioro naszych po pięć mandatów do Powiatu

lyborys

 

Do Rady Powiatu Tarnowskiego z naszego okręgu wyborczego obejmującego gminy; Zakliczyn, Pleśna i Wojnicz trzy komitety wyborcze wystawiły łącznie 21 kandydatów, którzy rywalizować będą o 5 mandatów. Zarówno KW PSL, KW PiS oraz KWW Wspólny Powiat wykorzystały limit wystawiając na swoich listach po 7 kandydatów. Po wylosowaniu numerów list, na tzw. płachcie pierwsza będzie lista PSL potem PiS i następnie KWW Wspólny Powiat. Z pewnością nie była to jakaś specjalna umowa, ale ciekawy zbieg okoliczności, bowiem na liście PSL jedynką jest Adam Czaplak, na liście PiS dwójką jest Irena Kusion, a na liście KWW Wspólny Powiat trójką jest Józef Wojtas. Gmina Zakliczyn wystawia łącznie siedmiu kandydatów do Powiatu, czyli idealna proporcja międzygminna. Oprócz wspomnianej wyżej trójki na listach znajdują się jeszcze: Piotr Nadolnik z Gwoźdźca na liście KW PSL piąta pozycja i Małgorzata Woda miejsce szóste, na liście KW PiS Józef Gwiżdż pozycja piąta i na liście KW Wspólny Powiat Jerzy Soska pozycja siedem.

 

 

Przypomnę, że w mijającej kadencji mieliśmy troje radnych z gminy Zakliczyn w Radzie Powiatu Tarnowskiego. Jak będzie w następnej kadencji ? Przekonamy się o tym niebawem.

 

Sp. Stanisław Chrobak w pierwszej kadencji reprezentował gminę Zakliczyn w Sejmiku Małopolskim, od tego czasu nie mamy w samorządzie wojewódzkim swojego reprezentanta, choć kilku kandydatów o to się w przeszłości starało. Tym razem z listy Koalicyjnego Komitetu Wyborczego SLD Lewica Razem otwiera jako jedynka Jerzy Woźniak. Przeglądając listy 12 komitetów wyborczych nie natrafiłem na inne nazwiska z terenu gminy Zakliczyn (chyba że coś przeoczyłem, wszak wypoczywam na urlopie). W naszym okręgu wyborczym kandydaci ubiegają się o 7 mandatów do samorządu województwa małopolskiego.

Partner zakliczyninfo

Archiwum


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: M. Papuga. Regulamin witryny www.zakliczyninfo.pl | Zasady przetwarzania danych osobowych