ZUL

Przejście do firmy KM-Net

olszser1

olszwywoz

nitus3

Kto chce rządzić gminą Zakliczyn w kadencji 2018 – 2023

Kandydat na burmistrza

lyborysZgodnie z przypuszczeniami, jedynym kandydatem na burmistrza Miasta i Gminy Zakliczyn w wyborach samorządowych zarządzonych na dzień 21 października 2018 roku jest Dawid Chrobak; 37 letni prawnik, który kandyduje z KW Prawo i Sprawiedliwość. Dawid Chrobak wygrał wybory na burmistrza Miasta i Gminy Zakliczyn w 2014 roku, w pierwszej turze, w konkurencji z Jerzym Soską i Jacentym Dęboszem.

 

Kandydaci na radnych Rady Miejskiej w Zakliczynie

 

Stanisław Nadolnik jest jedynym kandydatem na radnego Rady Miejskiej w okręgu wyborczym nr 1 obejmującym miejscowość Gwoździec. Nadolnik startuje z listy Polskiego Stronnictwa Ludowego i jest jedynym kandydatem w tym okręgu wyborczym, co oznacza, że czeka Nadolnika kolejne, tym razem 5 – letnie zasiadanie w Radzie Miejskiej.

 

W okręgu wyborczym nr 2 obejmującym Charzewice i Faliszewice o mandat radnego Rady Miejskiej rywalizować będą mieszkańcy Charzewic: Urszula Łośko z listy PiS oraz Jan Jewulski z listy PSL.

 

W okręgu wyborczym nr 3 obejmującym Melsztyn, Roztokę i Zawadę Lanckorońską również zmierzą się dwie kandydatury na radnego Rady Miejskiej w Zakliczynie: Magdalena Oleksik z listy PiS oraz Roma Skalski reprezentujący KW Wolni i Solidarni.

 

W okręgu wyborczym nr 4 obejmującym Wróblowice kontynuować prace w Radzie Miejskiej będzie Ewa Nijak reprezentująca KW PiS, która nie ma kontrkandydata podobnie jak w Gwoźdźcu Stanisław Nadolnik.

 

W okręgu wyborczym nr 5 obejmującym Lusławice mamy troje kandydatów: Anna Czermak – KW PiS, Paweł Bober – KWW Kukiz 15 oraz Mateusz Kwiek startujący z własnego komitetu wyborczego.

 

W okręgu wyborczym nr 6 obejmującym Wesołów wieloletni radny Rady Miejskiej w Zakliczynie Henryk Lasota reprezentujący KW PiS zmierzy się z Beatą Leśniak startującą z listy KW PSL.

 

W okręgu wyborczym nr 7 obejmującym Stróże na kolejne 5 lat w Radzie Miejskiej sposobi się Maciej Krakowski reprezentujący KW PiS.

 

W okręgu wyborczym nr 8 obejmującym Filipowice i Rudę Kameralną w szranki wyborcze do Rady Miejskiej stanęli; Dariusz Kornaś z KW PSL oraz Zygmunt Olchawa z KW PiS.

 

Troje kandydatów o mandat do Rady Miejskiej ubiegać się będzie w okręgu wyborczym nr 9 obejmującym Zdonię i Wolę Stróską, są to: Andrzej Malik – KW PiS, Edward Mietła KW PSL oraz Renata Dyngosz KW Porozumienie Jarosława Gowina.

 

Również w okręgu wyborczym nr 10 obejmującym, Bieśnik, Kończyska i Słoną o mandat radnego Rady Miejskiej ubiegać się będzie troje kandydatów: Bogdan Mróz – KWW Kukiz 15, Danuta Nowak – KW PSL, Teresa Piekarz – KW PiS.

 

W okręgu wyborczym nr 11 obejmującym Faściszową Zofia Boczek z KW PiS może przymierzać się funkcji radnej, bo podobnie jak Ewa Nijak i Stanisław Nadolnik, nie ma kontrkandydata w wyborach do Rady Miejskiej w Zakliczynie w swoim okręgu wyborczym.

 

Dwóch kandydatów zmierzy się w okręgu wyborczym nr 12 obejmującym Borową i Olszową o mandat radnego Rady Miejskiej, to: Janusz Klocek – KW PiS oraz Kazimierz Piechnik – KW PSL.

W okręgu wyborczym nr 13 obejmującym Dzierżaniny, Jamną i Paleśnicę w starciu o mandat do Rady Miejskiej w Zakliczynie zmierzą się Anna Moj – KW PiS oraz Stanisław Woda – KW PSL.

 

W pierwszym zakliczyńskim okręgu wyborczym oznaczonym nr 14, obejmującym ulice: Jacka Malczewskiego, Jagiellońską, Jana III Sobieskiego, Klasztorną, Krakowską, Ofiar Katynia, Polną, Ruchu Oporu, Spytka Jordana, Stanisława Wyspiańskiego, Szkolną, Tadeusza Kościuszki, Tarnowską oraz Zieloną, w szranki wyborcze o mandat radnego staną: Ryszard Okoński – KW Porozumienie Jarosława Gowina oraz Marek Soból – KW PiS.

 

W drugim zakliczyńskim okręgu wyborczym oznaczonym nr 15, obejmującym ulice: Adama Mickiewicza, Browarki, Dr. Stanisława Korczyńskiego, Grabina, Józefa Piłsudskiego, Kamieniec, Łęgi, Łukówka, Mikołaja Kopernika, Ogrodową, Różaną, Rynek, Spokojną i Spółdzielczą o mandat radnego Rady Miejskiej rywalizować będą Janusz Flakowicz – KW PiS oraz Bogdan Litwa – KW PSL.

 

Przypominam komitetom wyborczym, o możliwości zamieszczenia na Zakliczyninfo płatnej reklamy wyborczej w formie graficznego banera o wymiarach 260 x 145 pikseli.

 

 

Partner zakliczyninfo

Archiwum


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: M. Papuga. Regulamin witryny www.zakliczyninfo.pl | Zasady przetwarzania danych osobowych