bie

Przejście do firmy KM-Net

olszser1

olszwywoz

nitus3

teatrSezon artystyczny 2018/2019 rozpoczęty. Za nami premiera i pierwsze pokazy znakomitych "Ślubów panieńskich" w reżyserii Wojciecha Malajkata, nagradzane owacjami na stojąco. 21 września ruszył XXII Ogólnopolski Festiwal Komedii Talia - 10 dni, 14 wydarzeń. Na część z nich są jeszcze dostępne bilety. Zapraszamy do kontaktu z Działem Promocji i Organizacji Widowni lub zakupów przez system eko-bilet.

Z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości sezon 2018/2019 w Teatrze im. Ludwika Solskiego w Tarnowie upłynie pod zaczerpniętym z „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego hasłem „A to Polska właśnie!”. Zaproszeni do Tarnowa twórcy zmierzą się z najwybitniejszymi dziełami rodzimej literatury, spróbują odnaleźć uniwersalne wartości i aktualne tematy w tekstach wybitnych polskich autorów od dawna nieobecnych na tarnowskiej scenie m. in. Fredry, Gombrowicza, Mrożka. Nie zabraknie także propozycji z kręgu dramaturgii współczesnej w istotny sposób podejmującej temat „polskości” wczoraj i dziś. Rozpoczynający się sezon to nie tylko 100-lecie odzyskania niepodległości, ale także nasz jubileusz: będziemy świętować 65. rok działalności tarnowskiego teatru.

slubySezon rozpoczęliśmy premierą ponadczasowej komedii Aleksandra Fredry „Śluby panieńskie” w reżyserii Wojciecha Malajkata. Niezwykle zabawna i wciąż aktualna opowieść o odwiecznej wojnie płci, w której wszystkie chwyty są dozwolone zainaugurowała XXII Ogólnopolski Festiwal Komedii Talia, który także upłynie pod znakiem literatury polskiej. Autorem nieoczywistej scenografii do spektaklu jest Wojciech Stefaniak. Premiera odbyła się 16 września 2018 na Dużej Scenie. Terminarz kolejnych spektakli na naszej stronie: http://www.teatr.tarnow.pl.

Warto było!

Obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości planujemy uświetnić wyjątkowym widowiskiem muzycznym. Spektakl „Warto było” w reżyserii Ceziego Studniaka z muzyką Krzysztofa Wiki Nowikowa i scenografią Michała Hrisulidisa będzie koprodukcją z Akademią Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Obok aktorów naszego teatru wystąpią studenci IV roku kierunku Aktorstwo Teatru Muzycznego na Wydziale Aktorskim warszawskiej Akademii Teatralnej. Scenariusz, autorstwa Michała Pabiana, oparty jest na dokumentach, tekstach źródłowych, dziennikach i listach uczestników wydarzeń sprzed stu lat. 25 września 2018 w Teatrze Collegium Nobilium odbyła się premiera warszawska, a 9 listopada 2018 na Dużej Scenie naszego teatru premiera tarnowska.

Kup eko-bilet

Bilety przez Internet - to coraz popularniejsza forma zakupu biletów do teatru. System obsługiwany jest przez firmę Ekobilet. Pozwala na dokonanie płatności za bilet za pomocą karty płatniczej lub też przelewu, a bilet otrzymujemy na telefon w formie MMS-a.

W sprawie rezerwacji i wszelkich pytań prosimy kontaktować się telefonicznie z kasami teatru -

14-688-32-87/784-976-025 lub za pomocą poczty e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Do zobaczenia w nowym sezonie artystycznym!

Partner zakliczyninfo

Archiwum


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: M. Papuga. Regulamin witryny www.zakliczyninfo.pl | Zasady przetwarzania danych osobowych