Przejście do firmy KM-Net

olszser1

olszwywoz

nitus3

mlodziezpalacBurmistrz Dawid Chrobak wspólnie z dyrektorami szkół i nauczycielami zorganizował wyjazd do Warszawy dla uczniów z gminy Zakliczyn. Zwiedzili Pałac Prezydencki oraz gmach, w którym zapadają najważniejsze decyzje dla naszego kraju czyli Sejm RP.
Z Zakliczyna do Warszawy wyruszyły dwa autokary – w sumie 110 uczniów z opiekunami. Reprezentowali wszystkie szkoły z zakliczyńskiej gminy, a uczestników wyjazdu wytypowali dyrektorzy placówek oświatowych. Była to dla nich nagroda za dobre wyniki w nauce oraz angażowanie się w działalność społeczną i patriotyczną.

 

 


Głównym celem wycieczki był Pałac Prezydencki oraz budynek Sejmu RP. W gmachu przy ul. Wiejskiej rolę przewodników przejęli m.in. parlamentarzyści Ziemi Tarnowskiej – posłowie Włodzimierz Bernacki i Michał Wojtkiewicz oraz senator Kazimierz Wiatr. Młodzież obejrzała nie tylko sejmowe sale i korytarze, ale także miała okazję do zapoznania się z zadaniami i pracą polskiego parlamentu, przebiegiem procesu powstawania ustaw oraz możliwość przyjrzenia się długiej historii demokracji parlamentarnej naszego kraju. Mogła też z bliska zobaczyć znanych parlamentarzystów. Była też okazja do wykonania wspólnych fotografii, a sama wycieczka bardzo się podobała i była pełna niezapomnianych wrażeń.

msejm msejm msejm
msejm msejm msejm

Partner zakliczyninfo

Archiwum


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: M. Papuga. Regulamin witryny www.zakliczyninfo.pl | Zasady przetwarzania danych osobowych