Przejście do firmy KM-Net

olszser1

olszwywoz

nitus3

poloznaJak wygląda kwestia znieczuleń do porodu? Co trzeba wziąć ze sobą na oddział? Takie pytania najczęściej zadawały przyszłe mamy położnym Centrum Zdrowia Tuchów i Centrum Zdrowia Dąbrowa Tarnowska podczas III edycji Targów Mama i Dziecko w Tuchowie. W rozmowach ze specjalistkami udało się rozwiać wątpliwości. Można było także wykonać podstawowe badania diagnostyczne. Z możliwości zmierzenia ciśnienia i poziomu cukru we krwi skorzystało około czterdziestu pań.


pytaniaW sumie kilkaset osób odwiedziło stoiska 27 wystawców, a ponad 100 osób wzięło udział w zaplanowanych warsztatach dla dzieci i rodziców. Można się było dowiedzieć m. in. jak po porodzie zadbać o siebie. Położne odpowiadały na pytania dotyczące znieczulenia zewnątrzoponowego, porodu z gazem rozweselającym czy z elektrostymulacją TENS - nieinwazyjną terapią przeciwbólową, rozluźniającą mięśnie. Można się było także dowiedzieć, na jakich zasadach partner może towarzyszyć pacjentce podczas porodu. Na zainteresowane mamy czekały też otwarte drzwi Porodówek Nowej Generacji w Tuchowie i Dąbrowie Tarnowskiej. W związku z tym także na miejscu pojawiło się kilka kobiet, aby przyglądnąć się warunkom porodu i połogu. Położne przypominają, że dni otwarte na obu porodówkach trwają właściwie codziennie – zainteresowane panie mogą przychodzić, zadawać pytania i dzielić się swoimi wątpliwościami, dotyczącymi przyszłego porodu.
Dodajmy, że Targi Mama i Dziecko promują idee świadomego rodzicielstwa i zdrowy styl życia. - Poprzez te działania rodzice zyskują wyjątkowy czas dla siebie, zwiększają swoją świadomość, przyjemnie i wartościowo spędzając wolny czas – mówi Iwona Wróbel-Przebięda ze Stowarzyszenia Mamy Tarnów organizującego imprezę. Dodaje ona, że podczas spotkań z wystawcami uczestnicy mogli skonsultować się ze specjalistami. Targi pozwoliły zapoznać się z ofertą lokalnych wystawców z takich dziedzin jak: edukacja, profilaktyka zdrowia, dietetyka, fizjoterapia, odzież i obuwie dziecięce, kosmetologia, bezpieczne przewożenie dzieci w fotelikach, fotografia dziecięca i rodzinna, psychoterapia i psychoedukacja, animacja, zabawki i artykuły dekoracyjne i wiele innych. IV edycja Targów Mama i Dziecko już w listopadzie.

polozne polozne polozne
polozne polozne polozne
polozne polozne polozne
polozne polozne polozne
polozne polozne polozne
polozne polozne polozne

Partner zakliczyninfo

Archiwum


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: M. Papuga. Regulamin witryny www.zakliczyninfo.pl | Zasady przetwarzania danych osobowych