Przejście do firmy KM-Net

olszser1

olszwywoz

nitus3

fantydlakamilaNa 1 lipca 2018 roku zaplanowali koncert charytatywny, aby zagrać dla Kamila. Kamil w tym roku kończy 18 lat i zmaga się od blisko 10 lat z ciężką chorobą – to ostra białaczka limfoblastyczna. Pierwszy raz zachorował, gdy miał 8 lat Zaczęło się w wakacje - Kamil zachorował, miał gorączkę, osłabł. Pomyśleliśmy - zwykłe przeziębienie, poleży kilka dni w domu i będzie jak nowo narodzony! Ale dni mijały, a antybiotyki nie pomagały ani trochę. Widziałam na jego nogach i rękach siniaki, ale przecież to znak rozpoznawczy żywych ośmiolatków, tym bardziej tych, które spędzają dzieciństwo na wsi i wszędzie ich pełno. Dopiero potem okazało się, że to były pierwsze ślady zabójczej choroby – białaczki… - opowiada na stronie internetowej fundacji "Siepomaga" mama Kamila.

 

Po pierwszym ataku choroby następny miał miejsce w 2013 roku, a teraz po raz trzeci w 2018 roku. Jedynym lekiem ratującym życie Kamilowi jest nierefundowany przez NFZ lek o nazwie Blinatumomab. - Początkowo lekarze mówili o jednym cyklu kuracji, natomiast na chwilę obecną Kamil prawdopodobnie musi przejść przez dwa cykle terapii tymże lekiem. Całkowita kwota leczenia wynosi dokładnie : 548 146,45 zł. Kolejnym etapem będzie przeszczep szpiku kostnego. Dobra wiadomością było dla rodziny to, że dawcą może zostać starszy brat Kamila (Marcin). Taki brat to najcenniejszy skarb - mówi z kolei Katarzyna Ludwa, która wraz z Marcinem Rylewiczem zaangażowała się w organizację kamilzckakcji na rzecz Kamila. Marcin wie co to znaczy, wszak swego czasu sam mierzył się z podobny wyzwaniem, z którym mierzy się teraz Kamil. Od pewnego czasu trwa zbiórka na leczenie mieszkańca Faściszowej. Kamil jest podopiecznym Fundacji "Wyspy Szczęśliwe" w Krakowie https://www.facebook.com/pomagamykamilowiwalczyc/  Prowadzona jest zbiórka zweryfikowana przez Fundację Siepomaga https://www.siepomaga.pl/zycie-kamila 

 

1 lipca na Kamieńcu w Zakliczynie planujemy organizację Koncertu Charytatywnego dla Kamila. Oprócz rodziny i znajomych, w organizację koncertu angażuje się Zakliczyńskie Centrum Kultury i stowarzyszenie "Bez barier", fundacja MAK Eweliny Siepieli,  strażacy, sportowy oraz wolontariusze. Oprócz występów artystów, którzy zgodzili się zagrać charytatywnie, organizowany jest kiermasz z którego całkowity dochód będzie przeznaczony na leczenie Kamila. Fanty na kiermasz prosimy przynosić do Zakliczynskiego Centrum Kultury - można to robić od poniedziałku do soboty. Będzie podczas koncertu organizowana aukcja, a na stadionie LKS "Dunajec" rozegrany zostanie mecz charytatywny dla Kamila pomiędzy Zakliczynem, a Paleśnicą. Każdy, kto chce włączyć się w pomoc,jest mile widziany. O akcji będziemy też mówić na antenie RDN Małopolska 19 czerwca ok. godziny 10:30.

Partner zakliczyninfo

Archiwum


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: M. Papuga. Regulamin witryny www.zakliczyninfo.pl | Zasady przetwarzania danych osobowych