kazsp

Przejście do firmy KM-Net

olszser1

olszwywoz

nitus3

malopolskieboiskaW najbliższych miesiącach wyremontowane zostanie boisko sportowe w Faściszowej. Nawierzchnia asfaltowa wymieniona zostanie na bezpieczną poliuretanową. Boisko uzupełnione zostanie też o bramki, siatki i kosze, a ponadto zyska nowe ogrodzenie. Na to przedsięwzięcie Samorząd Gminy Zakliczyn pozyskał przeszło 113 tys. zł dofinansowania z budżetu Województwa Małopolskiego. Zadanie realizowane będzie w ramach projektu „Małopolskie boiska”. Zakłada on wymianę nawierzchni tzw. urazogennych (żużlowych, betonowych, asfaltowych, kostki brukowej) na przyszkolnych boiskach sportowych do małych gier, na sztuczne nawierzchnie bezpieczne wraz z uzupełnieniem boisk o niektóre elementy.

 

Ma to zwiększyć bezpieczeństwo dzieci i młodzieży na przyszkolnych boiskach, a jednocześnie zachęcić do aktywnych form spędzania wolnego czasu na specjalnie przygotowanej do tego infrastrukturze sportowej. Przekazanie promes odbyło się 20 kwietnia br. w hali sportowej w Myślenicach – Zarabiu. Samorząd Gminy Zakliczyn reprezentował Dawid Drukała – Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Zakliczyn.

- Drugie tyle do otrzymanej kwoty dołożymy z własnego budżetu – informuje Dawid Chrobak, burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn. – Lada dzień ogłosimy przetarg, a inwestycja zakończona zostanie w ciągu najbliższych kilku miesięcy. Dziękuję Zarządowi Województwa Małopolskiego za pozytywne rozpatrzenie naszego wniosku.

Partner zakliczyninfo

Archiwum


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: M. Papuga. Regulamin witryny www.zakliczyninfo.pl | Zasady przetwarzania danych osobowych