kazsp

Przejście do firmy KM-Net

olszser1

olszwywoz

nitus3

wbritpam13 grudnia 2017 roku odbyła się gala podsumowująca projekt „Let’s speak abot English” realizowany w Niepublicznym Zespole Szkolno-Przedszkolnym we Wróblowicach. Dzięki Fundacji NIDA oraz Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności uczniowie z naszej szkoły otrzymali dofinansowanie w kwocie 17.000 zł obejmujące projekt główny plus wakacje. Łączna wartość projektu wraz z wkładem własnym to 37.505 (projekt główny plus wakacje). W gali uczestniczyła cała społeczność szkolna oraz zaproszeni goście (pan Marek Niemiec – redaktor miesięcznika „Głosiciel”, pan Zbigniew Jachym – sołtys wsi Wróblowice, pani Wioletta Osiecka – prezes Stowarzyszenia Przyjaciół i Sympatyków Szkoły we Wróblowicach, panie z Koła Gospodyń Wiejskich Wróblowianki oraz przedstawiciele Ochotniczej Straży Pożarnej we Wróblowicach).

wbrit

Po przywitaniu gości przez panią dyrektor Bożenę Kirc, grupa projektowa przedstawiła angielską bajkę „Goldilocks and the Three Bears”. Była to doskonała okazja do utrwalenia języka angielskiego przez publiczność, która żywo śledziła wypowiadane przez uczniów teksty i śpiewane piosenki. W dalszej części pani Marzena Curyłło (koordynator projektu) zaprezentowała zebranym informacje związane z ideą projektu oraz jego przebiegiem. Działań było naprawdę dużo. Oprócz cotygodniowych spotkań pogłębiających znajomość angielskiego w szkole miały miejsce m.in.: lekcje dla klas I-III, nocowanie w szkole, Gminny Przegląd Angielskiej Piosenki Świątecznej, gotowanie angielskich potrwa z Kołem Gospodyń Wiejskich Wróblowianki. Kolejnym punktem programu był pokaz tańca irlandzkiego przygotowany podczas półkolonii językowych, po którym nastąpiły wbrittortpodziękowania tym wszystkim, którzy przyczynili się do zrealizowania projektu. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy kubek z logo oraz zdjęciami dokumentującymi wydarzenia projektowe. Punktem kulminacyjnym był tort z flagą brytyjską i fajerwerkami przygotowany przez panie Wróblowianki, na pomoc których zawsze możemy liczyć. Podczas degustacji zebrani goście mogli zobaczyć film, na którym uczestnicy dzielą się tym, jakie korzyści dał im projekt.

 

Czternaście miesięcy działań projektowych minęło bardzo szybko, lecz to na pewno nie jest koniec naszej przygody z językiem angielskim.

 

Partner zakliczyninfo

Archiwum


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: M. Papuga. Regulamin witryny www.zakliczyninfo.pl | Zasady przetwarzania danych osobowych