ferie

Przejście do firmy KM-Net

olszser1

olszwywoz

nitus3

pierwszadziewczynkaSpokojnie przebiegało powitanie nowego roku na porodówkach Centrum Zdrowia Tuchów i Centrum Zdrowia Dąbrowa Tarnowska. Pierwsze dziecko urodziło się w Tuchowie 1 stycznia o 9:30 poprzez cesarskie cięcie. To córka państwa Sadłoń z Tarnowa. Mama zdecydowała się na poród w tuchowskim szpitalu rodzinnym ze względu na opinie koleżanek, które wyrażały pochlebne opinie na temat personelu placówki.

- Potwierdziło się to w stu procentach. Lekarze i położne sprawdziły się znakomicie, na oddziale są także świetne warunki i fantastyczna atmosfera – relacjonuje pani Katarzyna.

Dodaje ona także, że wraz z mężem brała udział w zajęciach szkoły rodzenia, prowadzonej przy Centrum Zdrowia Tuchów.

 

pdziewczynkaSpotkania pozwalają przyszłym mamom na poznanie wiedzy o porodzie i naukę podstaw pielęgnacji noworodka. Instruktorki podpowiadają także, jak radzić sobie w trudnych i wymagających sytuacjach. Rozmowy podczas zajęć prócz fizjologicznych mechanizmów porodu i hormonów, które sterują jego przebiegiem, dotyczą także emocji przeżywanych w ciąży i podczas porodu oraz rozpoznawania i zaspokajania potrzeb nowonarodzonego dziecka. Choć ze względu na cesarskie cięcie mąż nie towarzyszył Pani Katarzynie podczas samego porodu cały czas był obecny na oddziale w oczekiwaniu na dziecko i w gotowości do wspierania żony.  Dodajmy, że dziewczynka po urodzeniu ważyła 3,650 kg i miała 55 centymetrów. Otrzymała 9 punktów w skali Apgar. Na imię będzie miała Oliwka. Kolejne dziecko w Centrum Zdrowia Tuchów urodziło się siłami natury o 12:40.

 

W Centrum Zdrowia Dąbrowa Tarnowska pierwszy był chłopiec, który przyszedł na świat poprzez cesarskie cięcie o godz. 16:20. Syn rodziców mieszkających w Pacanowie po przyjściu na świat ważył 3,790 kg.

Partner zakliczyninfo

Archiwum


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: M. Papuga. Regulamin witryny www.zakliczyninfo.pl | Zasady przetwarzania danych osobowych