zyczenia

Przejście do firmy KM-Net

olszser1

olszwywoz

nitus3

npotegaszkolaOd września do grudnia 2017 roku Szkoła Podstawowa w Stróżach wraz z 262 szkołami realizuje projekt matematyczne i informatyczne dla dzieci i młodzieży, otrzymawszy grant w ramach programu „mPotęga”. Organizatorem całej akcji jest fundacja mBanku przy partnerstwie z fundacją „Dobra Sieć”. Autorem projektu, który otrzymał grant dla naszej szkoły jest pani Elżbieta Soska, wieloletni nauczyciel informatyki, która od zaszczepiła w dzieciach i młodzieży ogromne zainteresowanie informatyką, osiągając spore sukcesy w tej dziedzinie.

nszkola Głównym celem projektu jest rozwijanie zainteresowania matematyką oraz nowoczesnymi technologiami wśród uczniów szkoły podstawowej oraz angażowanie rodziców jak również seniorów. Założeniem całego przedsięwzięcia jest także wciągnięcie dzieci w aktywny proces wykorzystywania wiedzy matematycznej , poprzez pokazanie praktycznych zastosowań. Cele konkursu będą realizowane poprzez dofinansowanie projektów edukacji matematycznej.  W ramach całego projektu młodzież z klasy 6 oraz 7 naszej szkoły aktywnie uczestniczy w dodatkowych warsztatach informatycznych, na których uczniowie wykonują samodzielnie quizy matematyczne, gry logiczne w programie „Scratch”. Nasza placówka kładzie ogromny nacisk na naukę programowania już w szkole podstawowej, przez co uczniowie świetnie radzą sobie z powyższymi zdaniami, szkoląc nawet młodsze klasy. Zamierzamy również przeprowadzić warsztaty z programowania w środowisku „Scratch” dla uczniów i nauczycieli z innych szkół jak również dla seniorów. Jesteśmy bardzo podekscytowani, że możemy rozwijać swoją wiedzę matematyczno informatyczną w przyjemny sposób, a tym samym dzielić się nią z innymi motywując ich do działania. Wierzymy, ze projekt ten przyniesie nam wiele dobrego: zainteresuje matematyką szersze grono odbiorców jak również pomoże nam rozwijać swoje umiejętności. Dzięki sprzętowi jaki otrzymamy, na pewno nauka będzie dla nas jeszcze ciekawsza i przyjemniejsza.

Partner zakliczyninfo

Archiwum


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: M. Papuga. Regulamin witryny www.zakliczyninfo.pl | Zasady przetwarzania danych osobowych