ksujm

Przejście do firmy KM-Net

olszser1

olszwywoz

nitus3

zspBurmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn Dawid Chrobak znalazł się – jako jedyny z Małopolski – w zarządzie Związku Samorządów Polskich. To nowa ogólnopolska samorządowa organizacja, która ma pozwolić skuteczniej negocjować z rządem.

Organizacja mająca formę stowarzyszenia zrzesza samorządy wszystkich szczebli. Jest otwarta na wszystkich samorządowców, bez względu na barwy partyjne. Zrzeszone w Związku samorządy reprezentują starostowie, prezydenci, burmistrzowie oraz wójtowie. Z inicjatywą powołania takiego stowarzyszenia wyszli sami samorządowcy.

 

Na zjeździe założycielskim wybrano pierwszy zarząd stowarzyszenia. Prezesem został Wojciech Żurowski, burmistrz Tomaszowa Lubelskiego. W zarządzie oprócz Dawida Chrobaka znaleźli się jeszcze prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny, prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski i starosta powiatu pruszkowskiego Maksym Gołoś. Powołano również sześcioosobową radę.

 

- Potrzeba nowego powiewu w samorządach. Tylko wspólne działania samorządów mogą pobudzić rozwój Polski Samorządnej i przyczynić się do dynamicznego i zrównoważonego rozwoju samorządów w sferze gospodarczej, jak również społecznej – twierdzi Dawid Chrobak. – Dotychczasowe organizacje zrzeszające samorządowców nie spełniały wszystkich oczekiwań. Bardziej dbały o interesy polityczne i obronę establishmentu III RP niż o rzeczywiste reprezentowanie samorządów i przedstawianie ich potrzeb.

 

Stowarzyszenie ma swoje pomysły, wkrótce przedstawi swój program i będzie się rozwijać. Ma być skutecznym partnerem dla władzy rządowej. W jego powołaniu pomogli parlamentarzyści, m.in. poseł Jacek Sasin. Pierwsze spotkanie odbyło się w gmachu Sejmu RP. Walne zebranie członków Związku Samorządów Polskich ma się odbyć w drugiej połowie listopada br.

Partner zakliczyninfo

Archiwum


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: M. Papuga. Regulamin witryny www.zakliczyninfo.pl | Zasady przetwarzania danych osobowych