fil

Przejście do firmy KM-Net

olszser1

olszwywoz

nitus3

koronkaCo roku w rocznicę beatyfikacji bł. ks. Michała Sopoćki, spowiednika św. Faustyny, na ulicach miast, miasteczek i wsi, odmawiana jest Koronka do Miłosierdzia Bożego. Już dziś zapraszamy do włączenia się w tę piękną modlitwę.
Spotykamy się 28 września (w czwartek) o godz. 15:00. Koronka będzie odmawiana tradycyjnie przy rondzie oraz po raz pierwszy od czasu zawierzenia miasta Zakliczyna św. Janowi Pawłowi II - na płycie rynku.

Zgromadźmy się też licznie na skrzyżowaniach miast i w naszych miejscowościach. Niech przez chwilę świat zatrzyma się w zadumie i kontemplacji Bożego Miłosierdzia. Niech przez chwilę ucichnie zgiełk, by mógł być słyszalny święty szept Koronki proszącej Pana Boga za prześladowanych chrześcijan, o pokój na świecie, zwłaszcza w krajach Bliskiego Wschodu, za kapłanów, jak również w intencjach ważnych dla społeczności, w której żyjemy.
Te 10 minut na ulicy, to specjalny czas, kiedy możemy powiedzieć głośno i wyraźnie: „Jezu, ufam Tobie!”. To zaproszenie Boga do przestrzeni naszego życia: życia prywatnego i życia publicznego; do sfery sacrum i sfery profanum; do świata porządku i chaosu, wewnętrznej kontemplacji i zgiełkliwego pośpiechu. To niepowtarzalna okazja do podzielenia się orędziem o Bożym Miłosierdziu z przechodzącym obok człowiekiem.

Partner zakliczyninfo

Archiwum


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: M. Papuga. Regulamin witryny www.zakliczyninfo.pl | Zasady przetwarzania danych osobowych