fil

Przejście do firmy KM-Net

olszser1

olszwywoz

nitus3

afiszSzanowni Państwo, Absolwenci, Nauczyciele, Emerytowani Pracownicy Szkoły Podstawowej im. Lanckorońskich w Zakliczynie oraz Sympatycy i Przyjaciele naszej Szkoły

Z dumą informujemy Państwa o zbliżającym się Jubileuszu 200-lecia istnienia Szkoły Podstawowej w Zakliczynie. Już ponad rok temu rozpoczęliśmy przygotowania do tego doniosłego wydarzenia, którego centralne obchody odbędą się w dniu 4 października 2017 r. Honorowy patronat nad uroczystością objęli: Minister Edukacji Narodowej Pani Anna Zalewska, Ksiądz Biskup Andrzej Jeż, Małopolski Kurator Oświaty Pani Barbara Nowak, Burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn Pan Dawid Chrobak oraz absolwent Szkoły Pan Profesor Jan Boczek.

Dwieście lat temu – w listopadzie 1817 r. - członkini zasłużonego dla Zakliczyna rodu Lanckorońskich, hrabina Justyna Lanckorońska, utworzyła wspólnie z Gminą Zakliczyńską, w budynku obecnie znajdującym się przy ul. Mickiewicza 35, szkołę trywialną, do której uczęszczały dzieci z Zakliczyna, Wesołowa, Kończysk i Lusławic. Od tego czasu następne pokolenia uczniów i nauczycieli, jako sukcesorzy tradycji, dopisują kolejne karty historii i budują wizerunek szkoły, na który składają się: mądrość, pracowitość, otwartość na świat i potrzeby innych.

200-lecie Szkoły Podstawowej jest doniosłym wydarzeniem dla społeczności Zakliczyna, bowiem od czasu powstania aż do dziś placówka ta jest ważnym ośrodkiem kształcenia i wychowania. Oparta na historii i tradycji oraz na niezmiennych wartościach, „wypuściła w świat” wiele pokoleń młodych ludzi. Jubileusz stanowi wspaniałą okazję do tego, aby w gronie kolegów, koleżanek oraz nauczycieli i zaproszonych gości powspominać piękne lata dzieciństwa i młodości spędzone w murach naszej placówki. Jubileusz skłania także do zadumy nad mijającym czasem, jest też okazją do podsumowania dwuwiekowej historii szkoły. Jego uroczyste obchody odbędą się w środę 4 października w dwóch miejscach – w kościele parafialnym pw. św. Idziego Opata w Zakliczynie oraz w budynku szkoły przy ul. Malczewskiego 56.

Z kolei na piątek 6 października zaplanowano mniej formalne wydarzenia, m. in. złożenie kwiatów na grobach nauczycieli i pracowników szkoły oraz koncert popularnej artystki, ulubienicy nie tylko dzieci – Majki Jeżowskiej, na którym bawić się będą uczniowie naszej Szkoły. Mamy nadzieję, że obchody Jubileuszu będą świętem całej społeczności lokalnej i zapiszą się w pamięci uczestników jako niezapomniane przeżycie.

Dyrektor, Grono Pedagogiczne, Rodzice i Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Lanckorońskich w Zakliczynie

Partner zakliczyninfo

Archiwum


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: M. Papuga. Regulamin witryny www.zakliczyninfo.pl | Zasady przetwarzania danych osobowych