oblawa

Przejście do firmy KM-Net

olszser1

olszwywoz

nitus3

dozynkigromnikDożynki gminne i powiatowe, czyli dwudniowa impreza święta plonów właśnie się zaczyna w sąsiednim Gromniku. Co prawda również 27 sierpnia w pobliskiej Bobowej też będzie dożynkowo - tam odbęda się Dożynki Województwa Małopolskiego i też jako gwiazda wystąpi podobnie jak w Gromniku Eleni, ale wróćmy do naszych sąsiadów, do Gromnika. Od lat śledzę poczynania wójta gminy Gromnik Bogdana Stasza i jestem pod dużym wrażeniem. Gmina klasyfikowana w rankingach zasobności i potencjału ekonomicznego w dolnej części zestawienia z roku na rok pnie się coraz wyżej. Samorząd pod wodza pragmatycznego wójta ma rozpisane konkretne cele inwestycyjne i rozwojowe na kilka, być może nawet kilkanaście lat. Gromnik, podobnie jak Ciężkowice i Tuchów, może poszczycić się amfiteatrem z prawdziwego zdarzenia, gdzie można organizować imprezy plenerowe z rozmachem. Właśnie dzisiaj w amfiteatrze odbędą się Dożynki Gminne, a jutro w niedzielę, Dożynki Powiatowe. Naszą gminę w Dożynkach Powiatowych będzie reprezentować grupa dożynkowa z sołectwa Paleśnica pod wodzą trzeciej sołtys Małopolski Jolanty Ślezak – Różyckiej.

Podczas tej imprezy zostaną ogłoszone wyniki na najlepszego sołtysa Powiatu Tarnowskiego – naszą pretendentką do tytułu jest sołtys Faściszowej Zofia Boczek. Do malowniczego Gromnika zjadą grupy wieńcowe z całego powiatu oraz gwiazdy estrady, a wśród nich Piersi (koncert w sobotę o godzinie 20:00) i Eleni (koncert w niedzielę również o godzinie 20 – tej). Oddaję jeszcze na zakończenie głos wójtowi Bogdanowi Staszowi, który na łamach specjalnej Gazety Dożynkowej w obszernym wywiadzie mówi m.in. o inwestycjach realizowanych w gminie: - Trudno mówić o inwestycjach w bstaszczasie przeszłym, bowiem jest wiele zadań, które są nadal realizowane. Budowaliśmy i nadal budujemy infrastrukturę oświatową. W ostatnich kilkunastu latach obiekty oświatowe zostały gruntownie wyremontowane lub powstały od podstaw w Rzepienniku Marciszewskim, Golance, Chojniku, Siemiechowie, Gromniku, Brzozowej i Polichtach. Budujemy dalej, czego przykładem jest obiekt szkoły w stanie surowym zamkniętym w Siemiechowie czy dobiegająca końca budowa sali gimnastycznej w Chojniku. Gotowy jest już projekt sali gimnastycznej w Brzozowej i wkrótce przystąpimy do realizacji tej inwestycji. Po remontach i modernizacjach mamy domy ludowe, obiekty kultury i remizy. Cały czas budujemy nowe drogi asfaltowe w gminie, bądź remontujemy te, które ze względu na czas użytkowania wymagają naprawy. Na niektórych już po raz trzeci układana jest nowa nakładka asfaltowa. Systematycznie rozwijamy sieć wodociągową, która dostarcza wodę do nowopowstałych domów zlokalizowanych często w znacznej odległości od obecnych skupisk mieszkańców. Jako samorząd gminy dbamy o bezpieczeństwo mieszkańców. Dlatego nie szczędzimy pieniędzy na wyposażanie druhów z OSP w specjalistyczne ubrania i sprzęt ratowniczo - gaśniczy. Dotyczy to także budowy chodników przy drogach powiatowych i wojewódzkich. W tym roku mamy jeszcze do wybudowania dwa chodniki przy drodze wojewódzkiej od ronda w kierunku Ciężkowic i chodnik łączący Chojnik z Gromnikiem. Projektowany jest chodnik w Siemiechowie i Rzepienniku Marciszewskim. Z pieniędzy unijnych mamy jeszcze dwa zadania: termomodernizacja Gminnego Zakładu Komunalnego i Ośrodka Zdrowia w Siemiechowie. Staramy się działać na wszystkich płaszczyznach realizując inwestycje w każdym miejscu naszej gminy by ludziom żyło się lepiej. Że tak jest, najlepiej świadczy fakt, iż mamy coraz więcej mieszkańców. -

 

 

Partner zakliczyninfo

Archiwum


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: M. Papuga. Regulamin witryny www.zakliczyninfo.pl | Zasady przetwarzania danych osobowych