ZUL

Przejście do firmy KM-Net

olszser1

olszwywoz

nitus3

Czytaj więcej: Finał ministerialnego projektu „Klucza” na „Poddaszu”Rok temu projekt Stowarzyszenia „Klucz” pod tytułem „uczucia zapisane na drewnie” zgłoszony do programu Kultura Ludowa i Tradycja zyskał uznanie w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego uzyskując dotację w wysokości 20 tys. zł na Czytaj więcej: Finał ministerialnego projektu „Klucza” na „Poddaszu”prowadzenie warsztatów rzeźbiarskich u mistrza Stanisława Sochy. Projekt zakładał roczne warsztaty dla kilku chętnych do nauki rzeźby w drewnie – chętnych było jedenaścioro; Małgorzata Martyka, Kazimierz Świerczek, Wiesław Musiał, Jerzy Gołąb, Elżbieta Strojna, Jan Gucwa, Anna Drożdż, Jolanta Dulęba i Konrad Ujczak. To co udało im się podpatrzyć u Mistrza i nauczyć się, pokazali na finał w ratuszu – w Galerii „Poddasze” ZCK. Wernisaż wystawy odbył się 16 grudnia i wystawę można oglądać w okresie świątecznym na poddaszu ratusza.

Czytaj więcej: Warsztaty rzeźbiarskie w FaściszowejStanisław Socha, uznany artysta ludowy z Faściszowej, uczy kanonów sztuki ośmiu adeptów rzeźby w drewnie (zważywszy na ograniczoną przestrzeń ilość osób została ograniczona, a chętnych było więcej). Zajęcia organizuje Stowarzyszenie Promocji i Rozwoju Gminy Zakliczyn „Klucz”, które skutecznie aplikowało o wsparcie finansowe przedsięwzięcia do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Projekt o nazwie „Uczucia zapisane na drewnie” uzyskał dotację z MKiDN z programu „Kultura ludowa i tradycyjna 2017 – Mistrz tradycji”.

Czytaj więcej: „Klucz” z dotacją Ministra KulturyCzytaj więcej: „Klucz” z dotacją Ministra KulturyW dniu 24 lutego 2017 roku, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego ogłosił listę przyznanych dotacji w ramach programu „Kultura ludowa i tradycyjna". Stowarzyszenie "Klucz" na projekt pod nazwą „Uczucia zapisane na drewnie,  z bardzo dobrą oceną końcową 85,80 pkt ,  otrzymało dofinansowanie w kwocie 20 000 zł. Zajęcia dla uczestników programu, który realizowany będzie do końca roku 2017, w swojej pracowni prowadzi artysta – rzeźbiarz Stanisław Socha.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Czytaj więcej: Ogłaszamy nabór na warsztaty rzeźbiarskieStowarzyszenie Promocji i Rozwoju Gminy Zakliczyn "Klucz" aplikuje o środki finansowe do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w programie "Kultura ludowa i tradycyjna 2017 – Mistrz tradycji", na przedsięwzięcie pod nazwą „Uczucia zapisane na drewnie". Celem projektu jest podtrzymanie tradycji, zachowanie kunsztu rzeźbiarstwa jako dobrej praktyki w małych lokalnych środowiskach wiejskich, ożywienie i zaszczepienie jak największej ilości osób do tego rodzaju rękodzieła artystycznego. Przedsięwzięcie zakłada cyklicznie odbywające się warsztaty z zakresu rzeźbiarstwa (3 razy w miesiącu przez rok), które pozwolą nabyć uczestnikom podstawowej wiedzy z zakresu sztuki rzeźbiarstwa w drewnie oraz wyrażania emocji poprzez dzieło sztuki. Warsztaty prowadził będzie pan Stanisław Socha – artysta rzeźbiarz.

Partner zakliczyninfo

Archiwum


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: M. Papuga. Regulamin witryny www.zakliczyninfo.pl | Zasady przetwarzania danych osobowych