swieta2020bm

logomkidnlmalopolskaJuż ponad 200 tys. zł udało się uzyskać ZCK i działającemu przy ZCK stowarzyszeniu "Klucz" na projekty kulturalne realizowane w 2019 roku. Dzięki środkom uzyskanym z programów Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na cztery projekty w łącznej kwocie 122 700 zł zrealizujemy w 2019 roku takie ZUL II miniprogramy, jak: Zakliczyński Uniwersytet Ludowy (dzisiaj, 6 czerwca, zaczyna się w sali S. Jordana II trymestr ZUL-u wykładem inż Piotra Witalisa na temat wydobycia i obróbki rud żelaza oraz minerałów na terenie gminy Zakliczyn w średniowieczu), Co mi w dusy gro – to projekt edukacji muzycznej w sferze kultury ludowej, Nagranie płyty dla Chóru ZCK "Cantando canzoni" – płyta będzie nagrywana w lipcu i projekt "Sztuka potrójnie ucieszeni z Niepodległości" – trzy spektakle krakowskiego Teatru Komedia zobaczymy w sali S. Jordana w ramach mini festiwalu teatralnego w dniach od 15 do 17 listopada. 5 wniosków stowarzyszenia "Klucz" złożonych do programu Województwa Małopolskiego "Mecenat Małopolski 2019" zyskało uznanie komisji konkursowej pod przewodnictwem marszałek Anny Pieczarki i uzyskało łączne dofinansowanie w wysokości 60 tys. zł.

 

izadŻeby sobie uzmysłowić jakie to jest szczęście, warto wiedzieć że w całej Małopolsce złożono wnioski na kwotę 25 mln zł, a Województwo Małopolskie przeznaczyło na konkurs 2,5 mln zł. W subregionie tarnowskim obejmującym powiaty; brzeski, dąbrowski, tarnowski i miasto Tarnów dofinansowanie uzyskało 40 wniosków, z czego 5 wniosków stowarzyszenia "Klucz". Tak więc to już w piątek o godzinie 20:00 w sali im. S. Jordana w ratuszu zrealizujemy pierwszy z tych wniosków, czyli "Spotkanie Kazimierzowskie u Jordana" z Izabelą Mytnik i zespołem Akustyczna OpeRacja. Kolejne projekty realizowane z udziałem środków z Mecenatu Małopolski to; "Bliżej tradycji ludowej" – czyli zakup strojów ludowych dla dwóch par z Młodzieżowego Zespołu Folklorystycznego "Gwoździec" oraz Kapeli Ludowej "Opatkowice", Dożynki Gminy Zakliczyn w Gwoźdźcu, które odbędą się 17 sierpnia 2019 roku (czekamy na zgłoszenia grup wieńcowych, przypominam zasady pod tym linkiem: http://www.zakliczyninfo.pl/index.php/dozynki-2016/2047-8-dozynki-gminy-zakliczyn-w-gwozdzcu-zaproszenie-do-zgloszenia-solectw ) - dzięki dofinansowania Województwa Małopolskiego sfinansujemy koncert zespołu Focus, XX Święto fasoli w Zakliczynie, które tradycyjne już dofinansowywane jest przez Województwo Małopolskie – tym razem kwotą 15 tys. zł i wreszcie projektem edukacji teatralnej pod nazwą Należyty – Teatr w Zakliczynie, który rozpoczniemy pod koniec września tego roku. Ale to nie wszystko, bo jeszcze w czerwcu 22 i 23 zorganizujemy III Biesiadę Rycerską w biesiada w melsztynieMelsztynie na którą otrzymaliśmy dofinansowanie w ramach małych grantów z Województwa Małopolskiego w wysokości 5 tys. zł. Wszystkie programy dofinansowane przez Województwo Małopolskie realizować będziemy pod patronatem marszałek Anny Pieczarki, dzięki której otrzymaliśmy tak rekordowe wsparcie. Pani Marszałek będąca jeszcze nie tak dawno temu dyrektorką Centrum Kultury w gminie Tarnów, doskonale orientuje się w tym, co dzieje się w obszarze działalności kulturalnej w naszym regionie. Nie zapominam oczywiście o wsparciu jakie w tej materii otrzymaliśmy ze strony burmistrza Dawida Chrobaka i radnego Województwa Małopolskiego Wojciecha Skrucha. Skromne wsparcie dla naszych projektów otrzymaliśmy też z Powiatu Tarnowskiego. Zarząd Powiatu zdecydował, że III Biesiadę Rycerską wesprze kwotą 2 tys. zł, natomiast XX Święto fasoli kwotą 5 tys. zł.

 

Warto wiedzieć przy tym, że zarówno projekty dofinansowane przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego jak i Województwo Małopolskie muszą być uzupełnione tzw. wkładem własnym, który zazwyczaj waha się w granicach od 20 do 30 % wartości projektu, dlatego cieszy w tym względzie przychylność burmistrza Dawida Chrobaka oraz Rady Miejskiej w Zakliczynie, dzięki którym ZCK ma rekordową (w wysokości 700 tys. zł) dotację podmiotową do działalności w roku 2019. Dzięki temu, oraz przychodom z działalności statutowej, udaje się - jak dotychczas - realizować zadania własne i projekty grantowe.

Przekaż 1% naszej organizacji

Partner zakliczyninfo

wizytówka

Archiwum

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP.
Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.