tance

Przejście do firmy KM-Net

reklama2020

olszwywoz

bsr

ZWZCK baner

 

STK 5788Po raz pierwszy odbyły się w ratuszu w dniu 30 października 2016 roku „Zakliczyńskie zaduszki” – projekt zrealizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego przez Stowarzyszenie „Klucz” działające przy ZCK. Tym samym Zakliczyn dołączył do grona miast organizujących kulturalne zaduszki: Tarnowa, Szczucina i Żabna – biorąc pod uwagę nasz subregion. Miałem to szczęście i zaszczyt zaprezentować na wstępie ideę tego projektu, a następnie poprowadzić według autorskiego scenariusza Zakliczyńskie zaduszki, które rozpoczęliśmy od Konkursu Poezji i Prozy im. Wandy Dudzik. Konkurs rozpoczęła Julia Bagińska ze Stróż reprezentująca Gimnazjum w Paleśnicy (Julkę grypa dopadła i przyjechała z gorączką).

Komisja Konkursowa w składzie: Ewa Jednorowska – przewodnicząca oraz Ryszard Ostrowski i Andrzej Szczepański po zobaczeniu dwunastu prezentacji udała się na naradę. W tym czasie uczestnicy Zaduszek zostali zaproszeni na poczęstunek, na poddasze ratusza, przygotowany przez Restaurację „Rynkowa.” Po przerwie Ewa Jednorowska ogłosiła wyniki konkursu, a pomógł we wręczeniu nagród ufundowanych przez organizatorów sekretarz Gminy Zakliczyn Janusz Krzyżak. Zwyciężczynią Konkursu okazała się Aleksandra Wadoń reprezentująca Gimnazjum Publiczne im. Orląt Lwowskich w Gromniku – opiekunką Oli była pani Jadwiga Gawełczyk. Drugą nagrodę otrzymała Zuzanna Krzyżak, a trzecią Klara Olszewska – obie pod opieką Marty Pawlik – Włudyka, reprezentujące Gimnazjum w Siemiechowie. Czwarta nagroda przypadła Bartoszowi Maciaszkowi, który reprezentował Gimnazjum w Paleśnicy i przygotował się do Konkursu pod opieką Barbary Tokarz. Piąta nagroda powędrowała do Czchowa za sprawą Oliwii Wdowik przygotowanej do Konkursu przez Annę Wojakiewicz - Skarżyńską. Pozostałe uczestniczki otrzymały wyróżnienia. Tylko punktu brakło Klaudii Wrochniak z Faliszewic, reprezentującej Gimnazjum im. Prof. J. Tischnera w Domosławicach do piątej lokaty. Domosławice reprezentowane były jeszcze przez Wiktorię Łach i Marię Pawlik, a do konkursu przygotowała dziewczęta pani Dorota Smagowicz. Wyróżnienia powędrowały też do Darii Zuchowicz (Siemiechów) oraz Julii Bagińskiej i Dagmary Kołdras (Paleśnica) przygotowanych przez panią Urszulę Sobol a także do Natalii Nowak z Czchowa. – To bardzo interesujący, świetnie przygotowany projekt i mam nadzieję, że będzie kontynuowany, do czego zachęcał na wstępie dyrektor Dudzik – powiedział reprezentujący władze samorządowe Janusz Krzyżakgratuluję wszystkim uczestnikom konkursu i opiekunom, a w szczególności Aleksandrze Wadoń, która okazała się najlepsza.

Po wręczeniu nagród na scenie pojawił się zespół Drabina Jakuba Trio w składzie: Paweł Dudzik - gitara i wokal, Marcin Dyjak - harmonijka ustna oraz z gościnnie przybyłym do Zakliczyna jednym z najlepszych, o ile nie naj obecnie gitarzystów – Jackiem Królikiem. To była muzyczna uczta, którą poprowadził lider zespołu, autor tekstów i kompozytor Paweł Dudzik. Oprócz własnych kompozycji Drabiny Jakuba, mogliśmy usłyszeć utwory Boba Dylana – laureata literackiej nagrody Nobla 2016. Koncert i całe Zakliczyńskie zaduszki zakończyły dwa szczególne utwory; piosenka „Wiem” autorstwa Pawła Dudzika oraz standard, chyba trzeba tak napisać, piosenka „Knockin' on Heaven's Door” Boba Dylana znana m.in. też z rock’owej wersji zespołu Guns N'Roses. Cieszą bardzo dobre opinie uczestników po Zaduszkach i chęć, aby ten projekt kontynuować.

Mamy kogo wspominać i komu dedykować kolejne Zaduszki, a Stowarzyszenie „Klucz” i ZCK szeroko otworzyły drzwi do tego, aby projekt mógł się rozwijać i być kontynuowany. Dziękując wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tego projektu oraz tym, którzy przyszli w ostatnią niedzielę do ratusza i zapraszam na fotoreportaż Stanisława Kusiaka.

 

zaduszki zaduszki zaduszki
zaduszki zaduszki zaduszki
zaduszki zaduszki zaduszki
zaduszki zaduszki zaduszki
zaduszki zaduszki zaduszki
zaduszki zaduszki zaduszki
zaduszki zaduszki zaduszki
zaduszki zaduszki zaduszki
zaduszki zaduszki zaduszki
zaduszki zaduszki zaduszki
zaduszki zaduszki zaduszki
zaduszki zaduszki zaduszki
zaduszki zaduszki zaduszki
zaduszki zaduszki zaduszki
zaduszki zaduszki zaduszki
zaduszki   

Partner zakliczyninfo

wizytówka

Archiwum


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: M. Papuga. Regulamin witryny www.zakliczyninfo.pl | Zasady przetwarzania danych osobowych