Baner festiwalu

 

001 SODlmalopolskaW dniu 29 grudnia zostały zakończone dwa projekty Stowarzyszenia Klucz dofinansowane ze środków finansowych Województwa Małopolskiego.  Dzięki realizacji projektu "Rozwój Strażackiej Orkiestry Dętej Filipowice w czasach pandemii" program "Małopolskie Orkiestry Dęte 2020" został zakupiony przez stowaryszenie a następnie przekazany w użyczenie instrument eufonium dla członka Strażackiej Orkiestry Dętej z Filipowic. W ramach  projektu zostało również zorganizowane szkolenie online dla członków orkiestry na temat musztry, szkolenie poprowadził kapelmistrz Dominik Malik a wzięło w nim udział 30 osób.

 

 

 

Dodatkowo Zakliczyńskie Centrum Kultury ze środków własnych  sfinansowało zakup trąbki, którą również przekazano w użyczenie na potrzeby orkiestry. Tym samy orkiestra wzbogaciłą się o dwa nowe instrumenty użyczone nieodpłatnie. Zakupione instrumenty przekazał członkom orkiestry Burmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn Dawid Chrobak, Dyrektor Zakliczyńskiego Centrum Kultury i jednocześnie Prezes Stowarzyszenia Klucz Kazimierz Dudzik w obecności radnego Rady Miejskiej z Filipowic Zygmunta Olchawy. Podczas wręczenia był też obecny dotychczasowy kapelmistrz SOD Dominik Malik, który niedawno przekazał bateutę i kierowanie filipowicką orkiestrą Dawidowi Nawalańcowi. Z rąk Dyrektora przyjął podziekowania za dotychczasową prace i zaangażowanie w działalność Strażackiej Orkiestry Dętej w Filipowicach.

 

Stowarzyszenie Klucz zrealizowało również projekt "Trwając w tradycji" w ramach programu Mały grant z Województwa Małopolskiego. Z uzyskanego grantu zostały zakupione i przekazane w użytkowanie na rzecz członków Zespołu Folklorystycznego Gwoździec 5 kompletów strojów lubelskich (krzczonowskich) damskich i męskich. Ponadto w ramach projektu choreograf Janusz Cierlik opracował również program choreograficzny właśnie do tańców lubelskich.

Przekazania strojów na ręce kierownika Zespołu Folklorystycznego Gwoździec Agaty Nadolnik dokonał Burmistrz Dawid Chrobak wraz z Dyrektorem ZCK i Prezesem Klucza Kazimierzem Dudzikiem w obecności Wiceprzewodniczącego Rady Miejskiej w Zakliczynie Stanisława Nadolnika i radnego Zygmunta Olchawy.

 

granty granty granty
granty granty granty
granty granty granty
granty granty granty

 

 

Przekaż 1% naszej organizacji

Partner zakliczyninfo

wizytówka

Archiwum

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP.
Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.