Baner festiwalu

 

poplon katalogSztuka to nie tylko dzieła wystawiane w galerii sztuki w wielkim mieście, za sprawą zespołu kuratorskiego Patrycji Zelek i Andrzeja Baziaka, przy współudziale znajomych absolwentów Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie okazało się, iż sztuka na wsi jest możliwa.

 

 

 

W październiku odbył się wernisaż wystawy „Po plon. Biodegradowalna wystawa sztuki na polu facelii” logo kluczbyło to unikatowe wydarzenie na skalę naszego regionu, otóż kilkanaścioro artystów pokazało swoje dzieła w polu w Lusławicach, dzieła inspirowane naturą i przemijalnością gdyż przeminęły wraz z kolejnymi pracami wykonywanymi na polu facielli. By jednak ślad o wystawie nie zatarł się całkowicie, organizatorzy przy wsparciu Stowarzyszenia „Klucz” aplikowali o uzyskanie z Gminy Zakliczyn środków na wydanie katalogu z wystawy. Środki udało się pozyskać i artyści zaangażowali się w tworzenie katalogu, samodzielnie wykonali skład bazując na własnej koncepcji, w efekcie wydany został katalog dokumentujący prace artystów oraz ich przekaz.

 herbgminy

 

Projekt „Poplon – katalog” realizowany przez Stowarzyszenie „Klucz” został dofinansowany ze środków finansowych Gminy Zakliczyn. 

Przekaż 1% naszej organizacji

Partner zakliczyninfo

wizytówka

Archiwum

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP.
Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.