uzm

Przejście do firmy KM-Net

reklama2020

olszwywoz

 

epowiescwchicagoNiespełna tydzień po emisji pierwszego odcinka „Zakliczyńskiej e-powieści”, 25 września 2020 roku, otrzymałem list od pani Joli Santockiej – dyrektor ds. operacyjnych i marketingu chicagowskiej telewizji polonijnej Polvision, w którym zwróciła się do mnie z prośbą o możliwość emisji na antenie TV Polvision naszego serialu dokumentalnego.

 

List rozpoczął się tak: „ W imieniu telewizji Polvision z Chicago, IL zwracam się z prośbą o możliwość emisji na naszej antenie cyklu filmów "Zakliczyńska e-powieść". Jestem przekonana, ze nasi telewidzowie (z których wielu wyemigrowało do USA właśnie z Małopolski) z przyjemnością poznają te ciekawe historie, o których mówi cykl. Jakie to fantastyczne, ze takie projekty powstają, ze promocja Polski, kultury i historii nie ogranicza się tylko do standardowych haseł "Kraków", "Warszawa"... Lokalne programy kulturalne i historyczne mają szczególną wartość - gdyby nie państwa produkcja nie znałabym historii kamiennej trumienki, nie wiedziałabym o takim zwyczaju... Oczywiście widok Zakliczyna z lotu ptaka jest nie do pominięcia - i chwyta za serce.”

 

 

Skąd tak szybko dotarła wiadomość o naszej produkcji do USA ? Za sprawą krakowianki, pani Agnieszki Jaskulskiej Aulich która, jak pisała Pani Dyrektor „uznała cykl za wart szerszego rozgłosu - szczególnie tu w Chicago, gdzie każdy z nas z przyjemnością ogląda programy poświęcone stronom rodzinnym.”

 

Telewizja Polvision to jedyna polskojęzyczna telewizja w USA, która codziennie produkuje lokalne wydane i wiadomości, programy lokalne, pokazuje wydarzenia - dostępna dla Polonii bezpłatnie od momentu powstania w 1987 roku.

 

logo kultura w sieci pionJak wiedzą czytelnicy Zakliczyninfo, projekt Stowarzyszenia „Klucz” pod nazwą „Zakliczyńska e-powieść” dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w sieci”, zatem zanim wyraziłem zgodę na emisję cyklu w Chicago, musieliśmy uzyskać pozwolenie ze strony donatora projektu – Narodowego Centrum Kultury - i takie pozwolenie uzyskaliśmy.

 

Po kolejnych naszych korespondencjach na linii Zakliczyn – Chicago zapadły następujące ustalenia:

 

wielkiupadekSerial dokumentalny ‘Zakliczyńska e-powieść” jest emitowany na antenie Polvision od 2 października do 11 grudnia (w piątki) o godzinie 22:30. To nie wszystko, bo po zakończeniu serialu „Zakliczyńska e-powieść” Polvison rozpocznie w piątki o tej samej godzinie emisję filmów Zakliczyńskiego Centrum Kultury nagranych w ramach projektu „Zdalne warsztaty ZCK”, które również dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w sieci” – będą to warsztaty taneczne. To jeszcze nie wszystko, bo Jan Jakub Należyty czytał będzie „Opowiadania fantastyczne z doliny Dunajca” widzom polonijnym od tej niedzieli (4 października) o godzinie 20:15 przez kolejnych osiem niedzielnych wieczorów. W planie emisji Polvision są też kolejne filmy nagrane przez ZCK.

 

Trzeba przyznać, że jest to miła wiadomość zza Oceanu i chyba świetna promocja Zakliczyna i naszej Gminy wśród amerykańskiej Polonii.

Partner zakliczyninfo

wizytówka

Archiwum


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: M. Papuga. Regulamin witryny www.zakliczyninfo.pl | Zasady przetwarzania danych osobowych