Baner festiwalu

 

uliczkizakliczyna„Uliczki Zakliczyna zaczarowały czas...” tymi słowami zaczynamy wspaniałą podróż do świata teatru, który zagościł na scenie zakliczyńskiego ratusza w sali im. Spytka Jordana.

Warsztaty teatralne prowadzone przez wybitnego reżysera i autora scenariusza Jana Jakuba Należytego rozpoczęły się w lipcu tego roku, ostatnia zaś próba przed nagraniem spektaklu odbyła się 29 września 2020 roku. To była wyjątkowa próba, gdyż od godziny 18:00 mogli w niej uczestniczyć jako widzowie członkowie rodzin występujących na scenie aktorów. Ze względów na panującą epidemię i obostrzenia epidemiologiczne, niestety spektakl zostanie wystawiony bez udziału publiczności, zostanie natomiast nagrany i udostępniony w sieci, stąd też pomysł na otwartą próbę generalną, by najbliższa rodzina mogła choćby podejrzeć jak ich dzieci czy wnukowie radzą sobie na scenie.

 

 

W przygotowaniach do spektaklu wzięło udział trzynaścioro młodych osób, które to systematycznie uczestniczyły w próbach teatralnych, uczyły się tańczyć, śpiewać i zachowywać na scenie, oprócz aktorów uznanie należy się również Panu Marcinowi Korbutowi, który to przygotował spektakl pod względem muzycznym, skomponował melodie do piosenki „Uliczki Zakliczyna” napisanej przez J.J. Należytego oraz akompaniował podczas prób. Dużą rolę w przygotowaniach do spektaklu odegrali również Pani Halina Machel oraz Pan Krzysztof Węglarczyk, którzy to przygotowali dzieci pod względem tanecznym, ucząc ich układu tanecznego opartego na kulturze ludowej Krakowiaków Wschodnich. Specjalna rola do odegrania przypadła również w udziale Dyrektorowi Zakliczyńskiego Centrum Kultury Kazimierzowi Dudzikowi, który to za sprawą reżysera wcielił się w rolę ojca głównego bohatera spektaklu.  

 

Zapraszam zatem na premierę spektaklu teatralnego „Uliczki Zakliczyna”, która to odbędzie się online w dwóch odsłonach: 10.10.2020 roku o godzinie 17.00 na www.zakliczyninfo.pl będzie można oglądać premierę spektaklu, w której to główne role chłopaka i dziewczyny zagrają Sandra Stępek i Mateusz Ogonek natomiast dzień później 11.10.2020 roku również o godzinie 17.00 na www.zakliczyninfo.pl zaprezentujemy drugą odsłonę spektaklu tym razem w rolach głównych wystąpią Julia Ogonek i Patryk Mliczek.

 

Jako koordynator projektu i asystent reżysera gwarantuję iż pomimo tego, że scenariusz spektaklu w obu spektaklach jest taki sam to jednak wykonanie będzie się różnić, zapraszam więc do zarezerwowania sobie czasu 10 i 11 października od godziny 17.00 i wspólne obejrzenie spektaklu teatralnego, który opowie piękną historię o chłopaku i dziewczynie oraz o Zakliczynie i jego mieszkańcach.

 

mt_gallery: uliczki

 

Przekaż 1% naszej organizacji

Partner zakliczyninfo

wizytówka

Archiwum

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP.
Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.