Baner festiwalu

 

logo kultura w sieci pion27 lipca, po zakończeniu planu filmowego, pisałem na Zakliczyninfo o tym, że efekt finalny projektu stowarzyszenia „Klucz” pod nazwą „Zakliczyńska e-powieść” który dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura w sieci, planujemy na początek października. Takie było założenie. Dzisiaj mogę napisać, że premierowy odcinek zobaczycie 20 września w niedzielę. Na czym ten projekt polega? Po uzyskaniu środków finansowych z programu „Kultura w sieci” ucieszyliśmy się bardzo i zabrali do pracy, czyli do stworzenia dziesięcioodcinkowego, filmowego serialu dokumentalnego wzbogaconego scenkami teatralnymi, w których zagrali; Halina Machel, Ewelina Siepiela, Elżbieta Mliczek, Sandra Stępek, Julia Ogonek, Patryk Mliczek, Adam Gaura, Mateusz Ogonek, Jan Bernacki i Stanisław Kusiak.

 

grreedySerial „Zakliczyńska e-opowieść” opowiada o ciekawych miejscach, wydarzeniach i ludziach związanych z Ziemią Zakliczyńską po których oprowadzam jako peregrinus w towarzystwie historyk Ewy Jednorowskiej. To nie była łatwa praca i nie łatwe były warunki w jakich nam przyszło tworzyć serial, ale dzięki temu, że udało się do tej pracy zaangażować zgrany i zdeterminowany w działaniu team, dzisiaj mogę napisać, że jesteśmy na ostatniej prostej i tylko jeszcze Maria Chruściel kończy pracę z napisami. Każda z 10 etiud filmowych będzie miała funkcję napisów, które będą widoczne na dole ekranu. Napisy, to ukłon w stronę osób niesłyszących (słyszący będą mogli sobie funkcję napisów wyłączyć).

 

Plan emisji odcinków „Zakliczyńskiej e-opowieści” w Zakliczyńskiej TV na portalu Zakliczyninfo:

 

20 września – Historia tajemniczej trumienki; jest to opowieść o założeniu miasta Zakliczyn i kamiennej trumienki znalezionej pod schodami najstarszego zakliczyńskiego domu mieszczańskiego „Pod wagą.”

 

24 września – Skarbnik duszy; opowieść o grodzie wczesnosłowiańskim w Zawadzie Lanckorońskiej.

 

27 września – Cierpienie ciała, zbawienie duszy; opowiadamy w tym odcinku o św. Świeradzie z Tropia i współczesnym eremicie Grzegorzu z Melsztyna, który występuje w opowieści.

 

1 października – Wielki upadek sławnego rodu; to opowieść o rodzie Leliwitów melsztyńskich,

 

4 października – Sąd na Faustem Socynem; rzecz o Lusławicach, Braciach Polskich i prof. Pendereckim.

 

8 października – Zakazany pojedynek; historia sławnego pojedynku Adama Tarły i Kazimierza Poniatowskiego.

 

11 października – Demony Jakuba Szeli; czyli rzecz o rabacji chłopskiej i jej przywódcy Jakubie Szeli.

 

15 października – Julia, córka wielkiego Malarza; opowieść o roli kobiet w życiu Jacka Malczewskiego.

 

18 października – Zakliczyńscy Żydzi; co stało się ze społecznością żydowską w Zakliczynie.

 

22 października – Żołnierz Jana Pawła II; opowieść o twórcy Ośrodka Duszpasterstwa Akademickiego Dominikanów w Jamnej o. Janie Górze. W opowieści o ojcu Janie Górze opowiada o. Andrzej Chlewicki. Na zakończenie serialu zobaczymy również burmistrza Dawida Chrobaka.

 

Przez ponad miesiąc w niedziele i czwartki będziecie mogli oglądać premierowe odcinki „Zakliczyńskiej e-powieści.” Serial, na podstawie scenariusza mojego autorstwa, wyprodukowała na zlecenie Stowarzyszenia „Klucz” Grupa Reedy Media. Kierownikiem produkcji i koordynatorem projektu jest Ewelina Siepiela.

 

Przekaż 1% naszej organizacji

Partner zakliczyninfo

wizytówka

Archiwum

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP.
Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.