tance

Przejście do firmy KM-Net

reklama2020

olszwywoz

 

mistrziuczenEwelina Surga, Mirosław Żychowski, Adam Gaura, Amelia Damian, Anna Drożdż, Stanisław Damian i Małgorzata Nowak, to grupa uczniów Tadeusza Malika, naszego mistrza świata lub co najmniej Małopolski w grze na heligonce.

 

logoministerstwoMistrz i Uczeń – Heligonka – to projekt Stowarzyszenia „Klucz” działającego przy ZCK dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.  Zajęcia prowadzone przez mistrza Tadeusza odbywają się w poniedziałki i wtorki w Zakliczyńskim Centrum Kultury – w ten sposób „nadrabiamy straty” wynikające z obostrzeń stanu epidemicznego. Malik, który przygarnął więcej uczniów niż wynika to z harmonogramu projektu, no bo Pan Tadeusz tak ma, że się garną do niego ludzie - Chcą się uczyć i robią postępy, a o to właśnie chodzi – kwituje krótko Mistrz Tadeusz.

 

 

Teraz kilka zdań o wartości projektu. W czerwcowym Głosicielu pisałem, że wartość projektu Stowarzyszenia „Klucz” to 20 tys. zł i to jest prawda, ale nie znaczy to jednak, że cała ta kwota wędruje do Mistrza. Każdy projekt grantowy ma to do siebie, że składa się z kilku elementów bez których realizacja zadania nie byłaby możliwa, bo nie byłoby mowy o grancie finansowym jako takim, a więc koszty przygotowania, przeprowadzenia i rozliczenia grantu oraz jego dokumentacja i promocja. Przechodząc od meritum: na budżet projektu składa się honorarium mistrza – to 10 miesięcznych wypłat po 1 500 zł brutto, czyli w sumie 15 tys. zł. Pozostaje 5 tys. zł również brutto, czyli takich od których należy odliczyć należności podatkowe - ta kwota zgodnie z umową na realizację projektu jest przeznaczona na: dokumentację realizowanego zadania, materiały biurowe, koordynatora projektu i obsługę księgową. 

Na koniec przypomnę, że Tadeusz Malik jest prezesem Zakliczyńskiego Klubu Małopolskich Heligonistów i Harmonistów Stowarzyszenia „Klucz” – jedynego takiego klubu w Polsce. Za tydzień – 18 czerwca – w Sali im. S. Jordana odbędzie się Walne Zebranie Sprawozdawczo – Wyborcze Stowarzyszenia „Klucz” podczas którego podsumujemy kadencję 2016 – 20 i wybierzemy nowe władze Stowarzyszenia. Zakliczyński Klub Małopolskich Heligonistów i Harmonistów będzie reprezentowany przez czwórkę heligonistów.

 

Fotoreportaż z zajęć realizowanych w ramach projektu „Mistrz i uczeń – heligonka” przygotował Stanisław Kusiak.

 

 heligon heligon heligon
 heligon heligon heligon
 heligon heligon heligon
 heligon heligon heligon
 heligon heligon heligon
 heligon heligon heligon
 heligon heligon heligon
 heligon heligon heligon
 heligon heligon heligon

Partner zakliczyninfo

wizytówka

Archiwum


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: M. Papuga. Regulamin witryny www.zakliczyninfo.pl | Zasady przetwarzania danych osobowych