Przejście do firmy KM-Net

olszser1

olszwywoz

nitus3

chcckluczraCoraz trudniej wyobrazić sobie ZCK bez „Klucza” i odwrotnie. Od siedmiu lat samorządowa instytucja kultury – ZCK i organizacja pozarządowa jaką jest Stowarzyszenie Promocji i Rozwoju Gminy Zakliczyn bardzo ściśle ze sobą współdziałają i jest to nie tylko efektowna, ale przede wszystkim efektywna praca na rzecz kultury i promocji Miasta i Gminy Zakliczyn. Bez grantów „Klucza” Zakliczyńskiemu Centrum Kultury nie udałoby się zrealizować wielu projektów kulturalnych, takich jak choćby tegoroczne Spotkanie Kazimierzowskie z Izabelą Mytnik i zespołem OpeRacja, pięciu ośrodków Akademii dla Aktywnych, Zakliczyńskiego Uniwersytetu Ludowego, III Biesiady Rycerskiej w Melsztynie, zakupu strojów dla kapeli Opatkowice i ZF „Gwoździec”, projektu edukacji ludowej „Ło cem moja dusa gro”, zbliżających się Dożynek Gminy Zakliczyn i Święta fasoli czy planowanych na jesień projektów teatralnych; Teatr Należyty w Zakliczynie oraz Sztuką potrójnie ucieszeni z Niepodległości.


dzwiekLiczącemu ponad 130 członków skupionych w sześciu oddziałach stowarzyszeniu „Klucz” ciężko byłoby się rozwijać, gdyby nie oparcie merytoryczne załogi oraz baza ZCK. Nie tylko oczekujemy na rozstrzygnięcie konkursu Narodowego Centrum Kultury - „Kultura – interwencje”, ale właśnie teraz przygotowywany jest kolejny wniosek grantowy do konkursu Województwa Małopolskiego - „Małopolskie Orkiestry Dęte 2019 – NA START!” Tymczasem w sali im. S. Jordana, która zmieniła się nie do poznania, Chór ZCK „Cantando canzoni” ciężko pracuje nad nagraniem debiutanckiej płyty. Nad projektem zgodnie czuwają chórmistrz Adam Pyrek oraz koordynatorka projektu Ewelina Siepiela. Chórowi akompaniują Mirosław Bogoń na fortepianie i akordeonie, Tomasz Kubala na gitarze basowej oraz Krzysztof Pyrek na skrzypcach. Realizacją dźwięku zajmuje się Rafał Drewniany z DTS Studio Kraków.

 

Chwilę czasu na sesję zdjęciową miał Mateusz Reczek.

logomkidn

 

Nagranie płyty "Cantando canzoni" jest możliwe dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 plyta plyta plyta
 plyta plyta plyta
 plyta plyta plyta
 plyta plyta plyta
 plyta plyta plyta
 plyta plyta plyta
 plyta plyta plyta

 

Partner zakliczyninfo

Archiwum


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: M. Papuga. Regulamin witryny www.zakliczyninfo.pl | Zasady przetwarzania danych osobowych