tance

Przejście do firmy KM-Net

reklama2020

olszwywoz

bsr

kapelaokapelaopatkZatrzymajmy się na chwilę i spójrzmy wstecz, dostrzeżemy tam swoich przodków, dzięki którym mamy bogatą tradycję i kulturę ludową. Stowarzyszenie „Klucz” przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego w ramach Mecenatu Małopolski oraz Zakliczyńskiego Centrum Kultury, realizuje projekt pt: „Bliżej tradycji ludowej”, dzięki takim działaniom jesteśmy w stanie kultywować tradycje i wzmacniać naszą tożsamość kulturową.

 

zfgwRealizacja zadania ma na celu szerzenie i upowszechnianie kultury ludowej w szczególności tańców i muzyki ludowej z regionu zfgwozdzKrakowiaków Wschodnich, jak również zwiększenie dostępu do uczestniczenia w ogólnodostępnych przeglądach folklorystycznych. W realizację projektu zaangażowane są dwa podmioty, które kultywują tradycje ludowe na terenie Gminy Zakliczyn, są to: Zespół Folklorystyczny Gwoździec z wieloletnim doświadczeniem oraz Kapela Ludowa „Opatkowice”, która dopiero rozpoczyna swoją przygodę kapelaopatkowz folklorem. Poprzez zakup strojów ludowych dla dwóch par z Młodzieżowego Zespołu Folklorystycznego "Gwoździec" oraz zfgwozKapeli Ludowej "Opatkowice", umożliwiliśmy tym osobom udział w przeglądach i możliwość występów podczas wydarzeń kulturalnych. Stroje ludowe są bardzo ważnym aspektem całego występu, podczas przeglądów oceniane są nie tylko tańce i muzyka ale również ubiór, który powinien być odpowiednio dobrany do repertuaru i przedstawianego przez wykonawców regionu etnograficznego.

 

W dniach 24-26 maja 2019 roku podczas 37 przeglądu im. Jędrzeja Cierniaka pt: „Krakowski Wianek” w Szczurowej mogliśmy podziwiać na scenie zarówno Kapelę „Opatkowice” lmalopolskajak i Młodzieżowy Zespół Folklorystyczny Gwoździec.

„Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego”

Partner zakliczyninfo

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP. Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.

Archiwum


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: M. Papuga. Regulamin witryny www.zakliczyninfo.pl | Zasady przetwarzania danych osobowych