tance

Przejście do firmy KM-Net

reklama2020

olszwywoz

bsr

ZWZCK baner

 

kulturadostepnaStowarzyszenie "Klucz" działające przy Zakliczyńskim Centrum Kultury realizuje projekt pod nazwą "Uniwersytet Drugiego Oddechu." Plogomkidnrojekt dofinansowany przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, to cykl czterech wyjazdów na spektakl teatralny i operowy do Krakowa oraz spektakl teatralny i koncert do Tarnowa. Życie pędzi, a my jesteśmy coraz bardziej zabiegani, dlatego tym bardziej warto znaleźć odrobinę czasu na "Drugi oddech". Wybraliśmy dla was ciekawe propozycje kulturalne i wykupiliśmy bilety, załatwiliśmy wygodny środek transportu, pomyśleliśmy o waszych żołądkach i ufundujemy posiłek w podróży – wy tylko musicie zgłosić się do ratusza i zapisać na wyjazd, a potem wsiąść do autobusu i podążyć w drogę na kulturalną ucztę. Co proponujemy ? Na pierwszy ogień proponujemy wyjazd 28 października (w niedzielę) do Krakowa, do Teatru Bagatela, na "Wieczór kawalerski" Robina Hawdona w tłumaczeniu Elżbiety Woźniak i reżyserii Pawła Pitery.

 

 wieczorWbrew pierwszej sugestii, sztuka traktuje o poranku po wieczorze kawalerskim i jego nieoczekiwanych konsekwencjach. Na dwie godziny przed planowaną ceremonią niedoszły pan młody budzi się skacowany w zarezerwowanym na noc poślubną apartamencie u boku pięknej, acz zupełnie sobie nieznanej dziewczyny. Wir wydarzeń wciąga kolejne osoby, akcja nabiera zawrotnego tempa, a nieustanne qui pro quo, przebieranki i wybiegi cechuje nieodparty komizm. Błaha forma paradoksalnie służy poważnym treściom: bohaterowie zmuszeni zostają przez igrający nimi los do podjęcia kluczowych decyzji. Czy w sytuacji, gdy życie przerasta uczestników, ceremonia dojdzie jednak do skutku? Ciesząca się niesłabnącą od 1994 popularnością komedia uznanego brytyjskiego dramaturga Robina Hawdona, z powodzeniem wystawiana również w wielu miastach w Polsce. Doskonałe połączenie erotyzmu i humoru sytuacyjnego, błyskotliwości i alogiczności, nieoczekiwanych zbiegów okoliczności oraz zawrotnego tempa. Farsa wyrastająca z najlepszych tradycji brytyjskiego teatru ma w sobie wdzięk pomieszania z poplątaniem operetek Gilberta i Sullivana, i podobnie jak niezapomniane „Cztery wesela i pogrzeb” opowiada w istocie o rzeczach najważniejszych. Na jej podstawie Hawdon stworzył również scenariusz filmowy „The Big Day”.

źródło informacji: Teatr Bagatela w Karkowie, foto: Piotr Kubic

 

 

Do Krakowa wyjedziemy z zakliczyńskiego Rynku o godzinie 16:00, po drodze wstąpimy na posiłek. Możemy zabrać 50 osób, a zapisy na wyjazd przyjmuje Mateusz Reczek w siedzibie Zakliczyńskiego Centrum Kultury i Stowarzyszenia "Klucz". Jak widać, liczba miejsc jest ograniczona, więc im szybciej podejmiemy decyzję, tym lepiej. Kolejne dwa wyjazdy zorganizujemy do Teatru im. Solskiego w Tarnowie oraz Centrum Sztuki w Mościcach, a na finał 2 grudnia wyjedziemy do Krakowskiej Opery na "Cyganerię", ale o tym napiszę w stosownej chwili.

 

Partner zakliczyninfo

wizytówka

Archiwum


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: M. Papuga. Regulamin witryny www.zakliczyninfo.pl | Zasady przetwarzania danych osobowych