teatr

Przejście do firmy KM-Net

cmr

Polska-fest

pdu

 

Czytaj więcej: Pomoc dla uchodźców wojennych z UkrainyStowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Bez Barier” w Zakliczynie prowadzi akcję wspierania uchodźców wojennych z Ukrainy. Oferujemy pomoc w zakupie żywności, chemii gospodarczej oraz środków czystości.

Асоціація інвалідів «Без бар’єрів» у Заклічині проводить акцію на підтримку біженців війни з України. Пропонуємо допомогу в придбанні продуктів харчування, побутової хімії та миючих засобів.

Tak jak cała Polska, społeczność Gminy Zakliczyn otworzyła szeroko serca na pomoc walczącej Ukrainie i napływającym do nas uchodźcom wojennym. Pomoc niosą; władze samorządowe, organizacje, instytucje, Czytaj więcej: Solidarni z Ukrainą, solidarni z Obertynem firmy i mieszkańcy Gminy Zakliczyn. Proszę wybaczyć, że nie wymieniam tutaj literalnie każdego z osobna (pewnie przyjdzie na to czas). Teraz istotne jest to, że magazyny z pomocą materialną są pełne, a transporty z darami na granicę regularnie kursują. W Gminie Zakliczyn mamy już (na dzień 7 marca) około 130 uchodźców wojennych i pewnie ta liczba będzie jeszcze rosła.

 

5 marca z Zakliczyna trafiła pomoc materialna dla Obertyna o wartości około 20 tysięcy złotych. Jak relacjonuje Sekretarz Gminy Zakliczyn Janusz Krzyżak na granicy do busa z Obertyna odbierały paczki kobiety, w tym młoda nauczycielka obertyńskiej szkoły Julia Vintoniak, która wcześniej kilkakrotnie była w Zakliczynie i ma tutaj swoich przyjaciół.

Czytaj więcej: Zbiórka darów dla uchodźców z Ukrainy będzie kontynuowanaPrzez cały mijający tydzień trwała zbiórka darów przeznaczona na pomoc uchodźcom z Ukrainy. Każdego dnia dary w różnej postaci były dostarczane do tymczasowego magazynu humanitarnego zlokalizowanego w Gminnej Bibliotece Publicznej im. o. Jana Góry w Zakliczynie. W piątek transport leków i środków opatrunkowych przekazanych przez różnych darczyńców, a także koce, polary i plecaki zakupione przez SFOP oraz żywność i środki przemysłowe, zebrane w magazynie, zostały dostarczone do granicy ukraińskiej, gdzie następnie paczki przekazano przedstawicielom z Obertyna. O szczegółach tej akcji napiszemy później.

 

Czytaj więcej: Informacje o pomocy dla Ukrainy i uchodźców w jednym miejscu na ZakliczyninfoWiele instytucji i osób zaangażowanych w pomoc dla Ukrainy i uchodźców wojennych zwraca się z prośbą o zamieszczanie informacji o tych działaniach na portalu Zakliczyninfo. W trosce o to, żeby można było w miarę łatwo odnaleźć te informację, uruchomiliśmy zakładkę informacyjną, która znajduje się w prawym górnym rogu strony głównej pod tym banerem. Wystarczy kliknąć w baner, aby otworzyć serwis informacyjny poświęcony tej bardzo ważnej tematyce.

Czytaj więcej: Stomatologiczne wsparcie uchodźców Poradnia Stomatologiczna Mościckiego Centrum Medycznego uruchamia w marcu dodatkowe świadczenia dla obywatelu Ukrainy, którzy trafili do Polski po agresji rosyjskiej. Aby skorzystać z porad, których udzielać będzie lekarz dentysta Natalia Deptuch, należy się kontaktować z Rejestracją Ogólną spółki przy ulicy Kwiatkowskiego 15. Można także telefonować pod nr 14 68 80 550.

 

Czytaj więcej: Koncert Symfoniczny SOLIDARNI Z UKRAINĄ w Europejskim Centrum Muzyki w Lusławicach!Zapraszamy na koncert charytatywny Orkiestry Symfonicznej Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie, którą poprowadzi Paweł Kotla. Przed rozpoczęciem koncertu odbędzie się zbiórka pieniężna na rzecz uchodźców z Ukrainy. Wstęp wolny!

Wykonawcy:

Orkiestra Symfoniczna Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie

Paweł Kotla - dyrygent

 

Czytaj więcej: Pomoc dla Obertyna Z informacji uzyskanych od władz ukraińskiego miasta Obertyn współpracującego z Gminą Zakliczyn i zamieszkałego przez wielu Polaków wynika, że istnieje duże zapotrzebowanie na plecaki, bluzy polarowe, kurtki, czapki, rękawice, śpiwory, wysokie męskie buty, skórzane męskie paski, a także mleko w proszku, kaszki, deserki i dania dla dzieci.

 

Prosimy o przekazywanie powyższych towarów do Gminnej Biblioteki Publicznej w Zakliczynie w dni robocze w godz. 8.00-18.00, a w sobotę w godz. 9.00-13.00. Pierwszy transport darów z Zakliczyna planowany jest na najbliższy piątek.

Czytaj więcej: Chcesz pomóc Ukrainie? Pakiet Niezbędnych informacji!Wojewoda Małopolski utworzył Wojewódzki System Koordynacji Pomocy dla Ukrainy i zorganizował w każdym powiecie powiatowy magazyn pomoc (PMP). Właśnie tam przewożone będą dary dla Ukrainy – zarówno te gromadzone na poziomie gmin, jak i te zbierane przez organizacje czy po prostu zbiórki indywidualne.

 

 

Starostowie będą odpowiadali za zorganizowanie Powiatowych Magazynów Pomocy – odpowiednią segregację i kategoryzację produktów (według listy produktów, które powinny być przekazywane), pakowanie produktów na palety, funkcjonowanie PMP przez 24 h na dobę, przyjmowanie produktów, a także podział zebranych rzeczy na te przeznaczone dla Ukraińców przebywających na terenie Polski, jak i te, które będą przewożone na Ukrainę.

Czytaj więcej: Samarytańska Federacja Organizacji Pozarządowych organizuje zbiórkę pieniędzy dla UkrainyW tych ciężkich czasach dla Narodu Ukraińskiego zjednoczmy się razem w pomocy. Miliony ludzi przybywających z Ukrainy potrzebuje wszelkiego wsparcia. Samarytańska Federacja Organizacji Pozarządowych w Zakliczynie organizuje zbiórkę pieniędzy. Zebrane środki będą przeznaczone na zakup żywności, środków medycznych i higienicznych oraz na inne potrzebne rzeczy.

 

Czytaj więcej: Prośba do mieszkańców gminy w sprawie przyjęcia uchodźców z UkrainyBurmistrz Miasta i Gminy Zakliczyn Dawid Chrobak w związku z trwającą wojną na Ukrainie, zwraca się z prośbą do wszystkich mieszkańców naszej gminy, którzy chcieliby przyjąć uchodźców z Ukrainy do swoich domów, o zgłaszanie od najbliższego poniedziałku, tj. 28 lutego do Urzędu Miejskiego w Zakliczynie pod nr telefonu 14 632 64 60, mailowo na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub

 

Partner zakliczyninfo

wizytówka

Archiwum

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP.
Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.