Baner festiwalu

 

wjaslanieW ostatnią niedzielę sierpnia Kapela Opatkowice wystąpiła na scenie przy  Domu Pracy Twórczej w Powsinie podczas „Dożynek powsińskich 2021”. Inicjatorami tego wydarzenia byli Pracownia Etnograficzna Powsinianie oraz Grupa 30+.  Ideą tego projektu jest kultywowanie tradycji ludowych na obszarze wielkiej i nowoczesnej aglomeracji miejskiej – Warszawy. Centrum Kultury Wilanów jest jedną  z wopatkowicenielicznych instytucji warszawskich, które kładą nacisk na pielęgnację i  pamięć o dawnych zwyczajach wiejskich.

 

Podczas Dożynek powsińskich można było zobaczyć m.in. występy folklorystyczne zespołów działających przy Centrum Kultury Wilanów oraz  gości z kraju i zagranicy. Na scenie zaprezentowali się Powsinianie, Radosna, Grupa 30+ oraz Wilanowska Orkiestra Dęta, a także zespoły ludowe z Kurpiowszczyzny i Zamojszczyzny. Gwiazdą dożynek wilanowskich była Kapela Opatkowice działająca przy Zakliczyńskim Centrum Kultury wraz z Zespołem Pieśni i Tańca „Jaślanie” z Jasła.

 

wmichalinaMieszkańcy Wilanowa i Warszawy usłyszeli melodie Krakowiaków wschodnich, m.in.: Leć głosie po rosie, wwilanowNie chodź Marysiu do lasa, A nie kochoj dziewcyno chłopca Jastrzębiana, Wysoki zomecek, Zachodźże słoneczko. Na koniec występu Kapela Opatkowice zaśpiewała dla wszystkich organizatorów oraz gości  utwór „Życzymy, życzymy”.

 

Występ Opatkowic  został znakomicie przyjęty przez publiczność, o czym świadczą gromkie brawa i bisy oraz publiczność, która próbowała  śpiewać razem z naszą kapelą.

Partner zakliczyninfo

wizytówka

Archiwum

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP.
Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.