Baner festiwalu

 

mstOd listopada 2017 roku realizujemy wspólnie z Małopolskim Centrum Kultury „Sokół” z Nowego Sącza wieloletni projekt edukacyjny pod nazwą Małopolska Szkoła Tradycji. W ramach tego projektu powstały u nas Mateczniki Tradycji w ramach których prowadzone są warsztaty muzykowania mtaniecludowego, tradycyjnych zawodów rzemiosła i rękodzieła artystycznego oraz warsztaty tańca ludowego. Bardzo ładnie realizowane są warsztaty muzyczne oraz rzemiosła. Mamy natomiast możliwość uzupełnienia składu uczestników warsztatów tańca ludowego, dlatego zapraszamy do zapisów uzupełniających dzieci i młodzieży. Na chętnych czekamy do końca kwietnia. Jeśli uzbiera się grupa, to zajęcia będą prowadzone w zakliczyńskim ratuszu.

 

matugUstalimy i ogłosimy termin zajęć. Przypomnę, że naukę tańca ludowego prowadzi Ewelina Matug – bardzo zdolna młoda instruktor, której akompaniuje Janusz Fudyma. Prosimy o dokonywanie zapisów w Zakliczyńskim Centrum Kultury. Koordynatorką projektu ze strony Zakliczyńskiego Centrum Kultury jest Halina MachelTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  , tel. 14 628 3331 i w sprawach dotyczących Mateczników Tradycji należy komunikować się pod wyżej wskazane kontakty. Od kwietnia wszystkie warsztaty muzyczne prowadzone są w ratuszu.

 

Projekt Małopolskie Szkoły Tradycji, a w ramach projektu Mateczniki Tradycji,  realizowany będzie do końca marca 2020 roku, a uczestnicy warsztatów ócz nabytych umiejętności, na zakończenie otrzymają stosowne certyfikaty.

 

Mateczniki Tradycji – aktualny harmonogram zajęć

 

- Nauka gry na heligonce: Marcin Korbut - mistrz, zajęcia odbywają się w soboty od godziny 9:00 do 14:45 w ratuszu w ZCK, na zajęcia uczęszcza 4 uczniów.

 

- Nauka gry na klarnecie: Marcin Korbut - mistrz, zajęcia odbywają się na przemian z zajęciami nauki gry na heligonce w ratuszu w Zakliczynie, uczniów 3.

 

- Nauka gry na skrzypcach: Anna Wenc - Zabawa - mistrz, każda sobota miesiąca od 9:00 do 13:10 w Zakliczyńskim Centrum Kultury (ratusz - piętro), 6 uczniów.

 

- Nauka gry na kontrabasie: Kazimierz Dębicki - mistrz, zajęcia w ratuszu w ZCK - piętro, każda sobota od 9:00-10:30, 2 uczniów.

 

- Nauka tańca ludowego: Ewelina Matug - instruktor, akompaniator - Janusz Fudyma, zajęcia w Domu Strażaka w Gwoźdźcu, każdy czwartek miesiąca, zajęcia dla młodzieży i dorosłych od 18:00 - tej

 

- Rzeźba w drewnie: Stanisław Socha - mistrz, zajęcia odbywają się w Faściszowej w każdy piątek od 16:00- 19:00, uczniów 5.

 

- Kowalstwo: Józef Grochola - mistrz, zajęcia odbywają się w soboty od 9:00 do 12:00 w Zakliczynie (kuźnia),uczniów 5.

 

 

 

Przekaż 1% naszej organizacji

Partner zakliczyninfo

wizytówka

Archiwum

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP.
Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.