Baner festiwalu

 

mtW piątek 29 września w Małopolskim Centrum Kultury „Sokół” w Nowym Sączu zainaugurowana została działalność Małopolskiej Szkoły Tradycji. W sali im. Romana Sichrawy podpisane zostały porozumienia dotyczące współorganizacji Mateczników Tradycji w ramach Małopolskiej Szkoły Tradycji. Projekt realizowany będzie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. Wysokość wsparcia dla mtpumprojektu Małopolska Szkoła Tradycji wynosi 1 mln 693 tys. 500 zł ze środków europejskich i prawie 563 tys. zł z budżetu Województwa Małopolskiego. Wśród szefów instytucji, w których w wyniku porozumienia będą prowadzone Mateczniki Tradycji,  był Kazimierz Dudzik, dyrektor Zakliczyńskiego Centrum Kultury. Ponadto porozumienia z dyrektorem MCK „Sokół” w Nowym Sączu, Antonim Malczakiem podpisali szefowie instytucji kultury reprezentujący; Chrzanów, Czyżówka, Babice, Dulowa, Alwernia, Klucze, Wolbrom, Krzeszowice, Tyniec, Zielonki, Mogilany, Siepraw, Wiśniowa, Igołomia, Łapanów, Łapczyca, Bochnia, Żegocina, Jastew, Żabno, Radłów, Gromnik i Ryglice.


mtzegzda- Kwestia tradycji i kultury regionalnej jest w Małopolsce wyjątkowa. Mamy bogactwo, którego inne regiony w Polsce nam zazdroszczą. To niezwykły skarb, dlatego czujemy się zobowiązani do tego, żeby go utrzymać, zachować i rozwijać. Stąd niezwykła wartość projektów, które będzie realizowało Małopolskie Centrum Kultury „Sokół” – mówił obecny podczas ceremonii członek Zarządu Województwa Małopolskiego Leszek Zegzda.

 

Tradycja ma Matecznik w Gwoźdźcu

 

Zakliczyńskie Centrum Kultury, co zrozumiałe, będzie organizować w ramach porozumienia Matecznik Tradycji w Gwoźdźcu. W ciągu najbliższych trzech lat zorganizowane zostaną warsztaty muzykowania ludowego i warsztaty tańca ludowego. W ramach porozumienia przewidziano także mistrzowskie warsztaty muzyczne i mistrzowskie warsztaty taneczne, które odbędą się w czerwcu 2018 i 2019 roku oraz w styczniu 2020 roku w zakliczyńskim ratuszu. Poniżej nieco podstawowych informacji na temat warsztatów.

 

Warsztaty muzykowania ludowego

Zapraszamy każdego kto skończył 6 lat i chce nauczyć się grać na tradycyjnych instrumentach muzycznych (skrzypce, basy, heligonka, klarnet, trąbka). Będą to zajęcia indywidualne, które odbywać się będą raz w tygodniu, prowadzone przez muzykantów grających w kapelach ludowych.

 

Warsztaty tańca ludowego

Zaprosimy na zajęcia dzieci, młodzież i dorosłych, którzy chcą nauczyć się tańców regionalnych i dowiedzieć się czegoś o dawnych zwyczajach i obrzędach. Szczegóły dotyczące naborów, specyfiki grupy - przedział wiekowy, terminy zajęć będą sprecyzowane niebawem.

 

Nabór na warsztaty muzykowania i tańca ludowego poprowadzi kierownik ZF „Gwoździec”, pani Agata Nadolnik.

 

 

 

Przekaż 1% naszej organizacji

Partner zakliczyninfo

wizytówka

Archiwum

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP.
Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.