Przejście do firmy KM-Net

SKO

kwplakatW najbliższy piątek, 6 maja 2016 roku, zapraszamy na wernisaż wystawy Krzysztofa Wojnarowskiego „Między Minichem a Szatanem. Tatrzańskie światłocienie” – początek wernisażu o godzinie 19 – tej, jak zwykle z udziałem autora wystawy, który opowie uczestnikom wydarzenia „Krótką historię fotografii tatrzańskiej.” To jest prestiżowe wydarzenie, bowiem najnowsza wystawa Wojnarowskiego została zakwalifikowana do tegorocznej edycji festiwalu Kraków Photo Fringe, który mieni się demokratyczną platformą pozwalającą na zaprezentowanie szerokiego spektrum interesujących inicjatyw fotograficznych z całej Małopolski. Warto sobie uzmysłowić, że w najbliższym miesiącu w ramach Kraków Photo Fringe prezentowane będą tylko krakowskie wystawy, m.in.; „Explore” Mateusza Kalinowskiego w Artefakt Cafe, „Malarka Tęczy” Chloé Deroy w Nowohuckim Centrum Kultury, The Odd Garden Ewy Pasternak-Kapery w Galerii Messier42. Oprócz Zakliczyna jest jeszcze inna „pozakrakowska” wystawa w ramach KPF w Muzeum Nadwiślański Park Etnograficzny w Wygiełzowie, gdzie można do końca maja podziwiać „Zapis socjologiczny” Zofii Rydet. O zakliczyńskiej wystawie piszą nie tylko na stronie Kraków Photo Fringe, ale też oddzielny artykuł wraz z plakatem informującym o wernisażu został zamieszczony na portalu Związku Polskich Artystów Fotografików w Warszawie. Niewątpliwie to kolejny sukces kustosza naszej galerii Stanisława Kusiaka.

Czyje prace będziemy mogli podziwiać w Zakliczynie do 25 maja i z kim będzie sposobność spotkać się podczas piątkowego wernisażu ?
kwojnarowskiKrzysztof Wojnarowski urodził się w 1964 roku w Krakowie. Ukończył filologię angielską na Uniwersytecie Jagiellońskim. Jest redaktorem, tłumaczem i fotografikiem zrzeszonym w Związku Polskich Artystów Fotografików. Wychowywał się w atmosferze fascynacji Tatrami, a także postacią i muzyką Mieczysława Karłowicza. Po raz pierwszy oglądał Tatry jako dziecko, na fotografiach wykonanych przez kompozytora, a jednym z pierwszych utworów muzyki klasycznej, którego słuchał, był Koncert skrzypcowy A-dur op. 8 – ulubiony utwór jego ojca. Uprawia letnią i zimową turystykę wysokogórską, interesuje się historią taternictwa. Od wczesnej młodości zajmuje się fotografią pejzażową, którą do niedawna traktował jako bardzo osobisty sposób obcowania z Naturą, niechętnie prezentując prace w szerszym gronie. Po wieloletniej fascynacji tradycyjną fotografią czarno-białą, obecnie głównie koncentruje się na barwnej fotografii cyfrowej, próbując uchwycić ulotną grę światła w górskim krajobrazie. W 2009 roku został zaproszony przez Muzeum Historii Fotografii do udziału w VI Krakowskiej Dekadzie Fotografii zorganizowanej dla upamiętnienia setnej rocznicy śmierci Mieczysława Karłowicza. Zaprezentował wtedy zbiór dwudziestu trzech prac pod tytułem „Impresje karpackie.” W 2010 roku otrzymał zaproszenie od Dyrekcji Galerii A1 Politechniki Krakowskiej, gdzie gościł z wystawą „Tatrzańskie reminiscencje.” W 2011 roku zaprezentował wystawę „Na bezdrożach tatrzańskich”, poświęconą pamięci Mariusza Zaruskiego. Była ona kontynuacją zainteresowań autora Tatrami nie tylko jako obszarem górskim o wyjątkowym charakterze, ale także jako obszarem kulturowym, przyciągającym ludzi wybitnych, pełnych pasji oraz energii twórczej. W 2012 roku, jako autor zdjęć, wydał wspólnie z Michałem Jagiełłą album poetycki „Tatry. Koncert na dwóch.” Najnowsza wystawa Krzysztofa Wojnarowskiego „Między Mnichem a Szatanem. Tatrzańskie światłocienie” po raz pierwszy była prezentowana w Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze w kwietniu 2015 roku, następnie w sierpniu w hotelu Hilton Garden Inn w Balicach, a na początku tego roku w Instytucie Polskim w Bratysławie skąd trafia do Galerii „Poddasze” Zakliczyńskiego Centrum Kultury.

Partner zakliczyninfo

TKK

 

Warto zobaczyć

Archiwum

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP.
Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.

© Oficjalny Portal Internetowy Głosiciela. Wszelkie prawa zastrzeżone.