Przejście do firmy KM-Net

SKO

002.1W dniach 8 i 9 maja w Zakliczynie ekipa telewizyjna TVP realizowała nagrania do kolejnego odcinka serii podróżniczej TVP pod tytułem "Zakochaj się w Polsce", która popularyzuje wiedzę o naszym kraju.

 

Prowadzący program, aktor Tomasz Bednarek znany widzom jedynki jako Jacek Borecki,  z serialu "Klan", odkrywa przed swoimi widzami najciekawsze zakątki naszej ojczyzny. Na szlaku swoich podróży rozmawia z osobami, które doskonale znają historię prezentowanych zabytków.

 

 

 

zswP1Podczas realizacji zdjęć w Zakliczynie historię naszego miasta przed kamerą opowiadała Pani Ewa Jednorowska, ekipa telewizyjna odwiedziła również klasztor OO. Franciszkanów, gdzie o czterystuletniej historii Franciszkanów na ziemiach polskich i w Zakliczynie opowiadał o. Ariel Krzywda - gwardian i proboszcz parafii pw. Matki Bożej Anielskiej w Zakliczynie.

 

zwpwch1Ekipa telewizyjna TVP odwiedziła również Melsztyn, gdzie historyk Waldemar Chrobak opowiadał o powstaniu i historii zamku w Melsztynie i jego związku z Zakliczynem, o jego istotnej roli na szlaku handlowym na Węgry i na Ruś Czerwoną oraz wpływie na owczesną politykę Państwa ostatnich Piastów i Jagiellonów. Przedstawił też postać założyciela zamku Spycymira herbu Leliwa i kolejnych właścicieli zamku. Ponadto opowiedział o zniszczeniu zamku w 1770 r., oraz o legendach związanych z Zamkiem - tj. o białej damie i legendzie dotyczącej tunelu i lochów prowadzących do klasztoru w Zakliczynie. Wspomniał również o obecnej wykonywanej odbudowie wieży zamku i przejęciu go w 2022 r przez Gminę Zakliczyn.

 

 

345618316 1025478868417038 6518161308639254596 nW drugim dniu zdjęciowym przed kamerę zaproszono Dyrektora Zakliczyńskiego Centrum Kultury Kazimierza Dudzika, który podzielił się swoją wiedzą na temat tradycyjnej dziewięciosłupowej zabudowy oraz rzemiosła w dawnym Zakliczynie. Nagrania zrealizowano na ul. Mickiewicza oraz w "Domu pod wagą", co wzbudziło duże zainteresowanie wśród mieszkańców.

 

Po zakończonych nagraniach ekipa telewizyjna z prowadzącym Tomaszem Bednarkiem na czele, spotkała się w ratuszu z przedstawicielami magistratu. Trochę czasu upłynie zanim odcinek "Zakochaj się w Polsce" nagrany w Zakliczynie będzie wyemitowany na antenie TVP, dlatego warto polubić profil serialu na stronie społecznościowej FB: https://www.facebook.com/zakochajsiewPolsceTV.   O czasie emisji postaramy się również informować przez nasze media społecznościowe i strony internetowe Zakliczyńskiego Centrum Kultury oraz gminy Zakliczyn.

 

zakochaj zakochaj zakochaj
zakochaj zakochaj zakochaj
zakochaj zakochaj zakochaj
zakochaj   

 

 

 

Partner zakliczyninfo

TKK

 

Warto zobaczyć

Archiwum

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP.
Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.

© Oficjalny Portal Internetowy Głosiciela. Wszelkie prawa zastrzeżone.