swieta2020bm

kapela 005W niedzielę 31 stycznia już po raz drugi ulicami Zakliczyna przeszła rozśpiewana i pięknie grająca grupa kolednicza. Inicjatywa wspólnego kolędowania Kapeli św. Idziego z Zakliczyna zrodziła i się w ubiegłym roku i organizatorzy chcą aby na stałe wpisała się w kalendarz  wydarzeń kulturalnych naszej Gminy. W tym roku razem z Kapelą św. Idziego na wspólne kolędwanie wyruszyli też członkowie Klubu Małopolskich Heligonistów i Harmonistów w Zakliczynie oraz Kapeli "Borowianie" działającej przy świetlicy profilaktyczno-wychowawczej w Borowej od kilku lat. 

 

 

 

Wszystkie te organizacje łączy osoba Tadeusza Malika, który kieruje obydwoma kapelami i jest prezesem Klubu  Małopolskich Heligonistów i Harmonistów w Zakliczynie. Nawiązując do tradycji kolędowania, która powoli zanikała wśród lokalnej społeczności, członkowie kapel i klubu, czyli dzieci, młodzież oraz dorośli poprzebierani w barwne kolędnicze stroje grali i śpiewali piękne kolędy i pastorałki.  W tym roku kolędowaniu ulicami miasta przyświecała idea niesienia pomocy, członkowie kapeli zbierali datki na przeszczep wątroby dla 2-letmniego Marcelka Kubali. Hojność ofiarodawców przekroczyła oczekiwania organizatorów, udało się uzbierać kwotę 3.800,00 zł.


dla MarcelkaW niedzielę 14 lutego pod kościołami parafialnymi w Filipowicach i Zakliczynie, zarówno pw. św. Idziego jak i Matki Bożej Anielskiej odbędą się kiermasze słodkości i różnych przysmaków oraz pamiątek przygotowanych m. in. przez członkinie Kół Gospodyń Wiejskich i oraz ludzi dobrej woli, którzy chcą dorzucić swoją cegiełkę do tej pięknej i ważnej akcji. Zorganizowanie kiermaszu ma na celu pomoc w zebraniu funduszy na przeszczep  dla Marcelka.


Serdecznie zachęcamy do wsparcia tych inicjatyw i włączenie się chociażby przez najmniejszy datek, udział w licytacji czy też zakup smakołyków podczas kiermaszu.

 

 

kapela kapela kapela
kapela kapela kapela
kapela kapela kapela

Przekaż 1% naszej organizacji

Partner zakliczyninfo

wizytówka

Archiwum

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP.
Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.