uzm

Przejście do firmy KM-Net

reklama2020

olszwywoz

 

anna chmuraDwie wojewódzkie instytucje kultury mające siedzibę w Tarnowie; Centrum Sztuki Mościcie oraz Muzeum Okręgowe czekały na nowym dyrektorów i na poczatku lipca poznaliśmy nazwiska tych, którzy zastąpią Agnieszkę Kawę i Andrzeja Szpunara.

 

Zacznijmy od Centrum Sztuki w Mościcach, gdzie o funkcję dyrektora obiegało się troje kandydatów; po zluzowaniu tego stanowiska przez Agnieszkę Kawę pełniący obowiązki dyrektora Marek Karpiński, Anna Chmura oraz Artur Rola. Komisja konkursowa zdecydowała się postawić na Annę Chmurę; dyrektorkę Szkoły Podstawowej w Tarnowcu, entuzjastkę żużla. Anna Chmura przez pewien czas, bodaj 7 lat temu, nawet była prezeską żużlowej spółki Unia Tarnów.


JanuszkoziolNowego dyrektora ma Muzeum Okręgowe w Tarnowie. Tutaj w szranki stanęli; dotychczasowy wicedyrektor Janusz Kozioł oraz Paweł Juśko odpowiadający za wizerunek medialny Starostwa Powiatowego w Tarnowie. Nominację na dyrektora uzyskał Janusz Kozioł; historyk i judaista, absolwent studiów z zakresu zarządzania projektami unijnymi oraz zarządzania kulturą. Nowy dyrektor od 2003 roku jest związany zawodowo z Muzeum Okręgowym w Tarnowie. W 2007 roku został kierownikiem Działu Historii, a od 2013 roku był zastępcą dyrektora ds. naukowych. Twórca i współtwórca czasowych ekspozycji poświęconych historii regionu tarnowskiego, autor publikacji z zakresu dziejów Żydów tarnowskich oraz ludności cywilnej podczas działań wojennych w latach 1914-1915; członek Polskiego Towarzystwa Historycznego, Tarnowskiego Towarzystwa Kulturalnego, wiceprezes Towarzystwa Przyjaciół Muzeum Okręgowego w Tarnowie.

Partner zakliczyninfo

wizytówka

Archiwum


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: M. Papuga. Regulamin witryny www.zakliczyninfo.pl | Zasady przetwarzania danych osobowych