Kliknij aby oglądnąć

Przejście do firmy KM-Net

reklama2020

olszwywoz

bsr

PlastyczneTechniki rysunku i malarstwa to propozycja warsztatów dla tych, którzy chcą rozwijać swoją pasję w tej dziedzinie sztuki. W Zakliczyńskim Centrum Kultury od marca ruszają cotygodniowe zajęcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Warsztaty poprowadzi Patrycja Zelek – absolwentka krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. Patrycja Zelek ma na swoim koncie mimo młodego przecież wieku wiele wystaw, w większości zbiorowych, ale w bardzo zacnych miejscach, że wspomnę tylko kilka z nich.

Wystawa "Gravitas" która towarzyszyła Sympozjum Rzeźby w Kamieniu "Gravitas" byli studenci i pedagodzy z trzech uczelni: Saimaa University of Applied Sciences z Finlandii, Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku oraz Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie.

 

Pochodząca z Lusławic artystka jest wszak absolwentką Pracowni Rzeźby II na Wydziale Rzeźby w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Mniej więcej rok temu w Galerii Domu Norymberskiego była uczestniczką kolejnej wystawy pod tytułem „HERstoria sztuki”, a okazją do owej wystawy był „Rok Kobiet z ASP” obchodzony na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie w 2019 roku. Wspomnieć też należy o wystawie „Heart of Glass” zainstalowanej w 2018 roku w..... lusławickiej szklarni rodziców Patrycji; Lucyny i Jana Zelków. Jeszcze jako studentka krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych, wzięła udział w 2017 roku plenerze w Ośrodku Edukacji Ekologiczno-Geologicznej GEOsfera w Jaworznie wraz z Karoliną Cygnar, Andrzejem Baziakiem, Urszulą Bojenko, Karoliną Łukawską i Dawidem Szymczykiem a wykonane podczas pleneru rzeźby zostały przekzane przez studentów miastu w obecności wiceprezydenta Tadeusza Kaczmarka i Przemysława Dudzika, dyrektora jaworznickiego muzeum, który był inicjatorem przedsięwzięcia. Ośrodek GEOsfera to 8 – mio hektarowy park tematyczny z ogrodami, miejsce otwarte dla zwiedzających, którzy są zainteresowani historią i wykopaliskami, jak również poszukują ciszy i odpoczynku. Obiekt ekologiczno-geologiczny jest zlokalizowany na terenie dawnego kamieniołomu Sadowa Góra. Spacerując po terenie, można natknąć się na naturalnych rozmiarów zajeciaplastyczpaleorekonstrukcje odkopanych tam kręgowców, tablice informacyjne oraz ekspozycje, przedstawiające i przybliżające historię, a dokładniej okres triasu.

 

Wracając zaś do Patrycji Zelek, to warto wspomnieć, że w okresie tegorocznych "Ferii z kulturą" w ZCK prowadziła warsztaty z dziećmi w ratuszu – uczestnicy byli zachwyceni.

 

Warto sprawdzić czy są jeszcze wolne miejsca na zajęcia "Techniki rysunku i malarstwa" telefonując do nas lub pofatygować się do ratusza w najbliższy wtorek (dzieci) i środę (młodzież i dorośli). Zapraszamy.

Partner zakliczyninfo

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP. Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.

Archiwum


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: M. Papuga. Regulamin witryny www.zakliczyninfo.pl | Zasady przetwarzania danych osobowych