uzm

Przejście do firmy KM-Net

reklama2020

olszwywoz

 

sala17 listopada br. społeczność Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Filipowicach miała niebywałą przyjemność gościć w Sali Koncertowej Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia. A jak do tego doszło? Otóż, miesiąc wcześniej, podczas świętowania 130 lat istnienia szkoły i przy tej okazji nadania jej imienia i sztandaru, jednym z przybyłych gości był ksiądz Władysław Pachota. Będąc absolwentem tej placówki, z sentymentalnym wzruszeniem przeżywał jubileusz. Będąc do tego artystą profesjonalnym, zauważył ogrom pracy włożony w całe trójwymiarowe przedsięwzięcie.

Warto nadmienić, że za tak piękne spięcie w całość szeregu zadań i zdarzeń w każdym szczególe była odpowiedzialna pani Krystyna Kołacz. Na specjalne wyróżnienie zasługują również prowadzące całą uroczystość panie: Katarzyna Kalicka i Natalia Rosiek.

Ksiądz Władysław jest założycielem i dyrygentem Dziewczęcego Chóru Katedralnego  Puellae Orantes. Kierując do pani dyrektor Ireny Kusion wyrazy uznania, zaprosił uczniów na koncert Vivat Polonia do Katowic. Należący do europejskiej elity młodzieżowy chór wystąpił tam z Orkiestrą Simfonia Galicya. Gościem specjalnym był maestro Chikara Imamura. Bogaty repertuar dzieł polskich kompozytorów, kameralność i doskonała akustyka sali z pewnością skróciły dystans między muzykami a słuchaczami. Znajoma twarz dyrygenta- księdza Władysława – napełniła wysublimowanym podziwem i szacunkiem.  

Ksiądz Władysław Pachota od lat jako duchowny, jako rodak, jako człowiek wielkiego formatu wspiera naszą szkołę. Na kartach Kroniki Szkolnej niejednokrotnie zaznaczał to ówczesny dyrektor pan Zdzisław Górnikiewicz. Np. zapis z roku 1999 […] W listopadzie organizacja charytatywna z Holandii, z ks. Władysławem Pachotą z Tarnowa, a pochodzącym z Filipowic, przywiozła dla szkoły szereg darów. Dzieci otrzymały przybory szkolne, zeszyty, odzież, a najmłodsi bardzo dużo różnych zabawek. Szkoła otrzymała stoliki i krzesła, co umożliwiło wymianę mocno zniszczonego i wyeksploatowanego posiadanego wyposażenia. Nadwyżkę przywiezionych stolików i krzeseł przekazaliśmy innym szkołom w gminie.[…]  Pan dyrektor zapisał innym razem informacje o doposażeniu kuchni w naczynia do spożywania posiłków (talerze, kubki). Zaznaczył też, że w trudnych czasach braków finansowych  przekazanie ceramicznych płytek przez księdza przyczyniło się do remontu łazienek szkolnych.

Księdzu Władysławowi dziękujemy za każdą serdeczność skierowaną  w naszą stronę.

 Koncert w Katowicach  Koncert w Katowicach  Koncert w Katowicach
 Koncert w Katowicach  Koncert w Katowicach  Koncert w Katowicach
 Koncert w Katowicach  Koncert w Katowicach  Koncert w Katowicach
 Koncert w Katowicach  Koncert w Katowicach  Koncert w Katowicach
 Koncert w Katowicach  Koncert w Katowicach  Koncert w Katowicach
 Koncert w Katowicach   

 

Partner zakliczyninfo

wizytówka

Archiwum


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: M. Papuga. Regulamin witryny www.zakliczyninfo.pl | Zasady przetwarzania danych osobowych