Kliknij aby oglądnąć

Przejście do firmy KM-Net

reklama2020

olszwywoz

bsr

logoprezPod Narodowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w Stulecie Odzyskania Niepodległości, odbędą się w Zakliczynie w dniach 1 i 3 marca Powiatowe Obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Zakliczynie. W piątek, 1 marca 2019 progndpzwroku w kościele pw. św. Idziego opata w Zakliczynie rozpocznie się Msza święta w intencji Ojczyzny i Żołnierzy Wyklętych, a po Mszy na cmentarzu parafialnym w Zakliczynie, przy grobie kapitana Jana Dubaniowskiego "Salwy", który zginął w Rudzie Kameralnej, nastąpi oficjalna ceremonia złożenia wiązanek kwiatów i zapalenie zniczy. O godzinie 10 – tej społeczność Szkoły Podstawowej im. Lanckorońskich w Zakliczynie zaprasza na spektakl – opowieść o Rodzinie Niezłomnej.

 

Główne obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych odbędą się 3 marca w niedzielę.

Na zakliczyńskim Rynku od 10 – tej do 15 – tej będziemy mogli zobaczyć nowoczesne uzbrojenie produkowane przez Zakłady Mechaniczne w Tarnowie. O tej samej godzinie przewidziane jest rozpoczęcie Gry Miejskiej "Niepodległa w Zakliczynie", o 10:45 delegacje oficjalne złożą wiązanki kwiatów równocześnie pod pomnikiem kapitana Jana Dubaniowskiego "Salwy" i jego żołnierzy w Rudzie Kameralnej oraz na Rynku w Zakliczynie pod pomnikiem Pamięci Poległych i Pomordowanych w latach 1914 – 57. O godzinie 11 – tej nastąpi w Rudzie Kameralnej honorowy start do biegu głównego na dystansie blisko 10 km z Rudy Kameralnej do Zakliczyna 7. edycji Biegu Pamięci Tropem Wilczym. O 11:30 na zakliczyńskim Rynku nastąpi start biegu symbolicznego 7. edycji Biegu Pamięci Tropem Wilczym na dystansie 1963 metrów. Na godzinę 13:00 w sali im. S. Jordana w ratuszu przewidziana została ceremonia wręczenia medali i nagród uczestnikom biegów i gry miejskiej.

 

makowieckiPunktem kulminacyjnym Powiatowych Obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Zakliczynie, będzie uroczysta gala, która rozpocznie się o godzinie 15:00 w sali sportowej Szkoły Podstawowej im. Lanckorońskich w Zakliczynie. W pierwszej części gali przewidziane są okolicznościowe wystąpienia burmistrza Dawida Chrobaka i starosty Romana Łucarza oraz zaproszonych gości. Podczas tej części gali wysłuchamy prelekcji Kajetana Rajskiego na temat Żołnierzy wyklętych – obrońców wiary chrześcijańskiej, także wtedy zostaną wręczone medale „IN SERVITIO DEO ET PATRIAE” dla osób zasłużonych w zakresie działalności patriotycznej i obywatelskiej na rzecz społeczności powiatu tarnowskiego. W kolejnej części usłyszymy recital patriotycznych ballad Lecha Makowieckiego https://www.youtube.com/watch?v=wjmkbxqISxc  Lech Makowiecki to polski poeta, autor tekstów, kompozytor, muzyk, scenarzysta i felietonista, mąż wokalistki zespołu Zayazd - Bożeny, ojciec Tomasza Makowieckiego i teść Reni Jusis. To jeszcze nie koniec atrakcyjnego programu gali, bowiem po recitalu Lecha Makowieckiego zobaczymy koncert "Wyśpiewać wolność" w wykonaniu Anny Lasoty, Jakuba Oczkowskiego i Macieja Niecia w reżyserii Łukasza Lecha.

 

Na zakończenie zaprosimy wszystkich uczestników uroczystości na poczęstunek w formie „standing party” w holu zakliczyńskiej szkoły. Organizatorami Powiatowych Obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Zakliczynie są: Gmina Zakliczyn, Powiat Tarnowski, Zakliczyńskie Centrum Kultury, Szkoła Podstawowa im. Lanckorońskich w Zakliczynie, SKKT "Compas" przy współpracy z UKS "Jordan", Urzędu Miejskiego w Zakliczynie oraz OSP i ZUK.

Partner zakliczyninfo

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP. Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.

Archiwum


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: M. Papuga. Regulamin witryny www.zakliczyninfo.pl | Zasady przetwarzania danych osobowych