Kliknij aby oglądnąć

Przejście do firmy KM-Net

reklama2020

olszwywoz

bsr

gospodarzePodczas gdy my świętowaliśmy w Zakliczynie jubileusz 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, Chór "Cantando canzoni" działający przy Zakliczyńskim Centrum Kultury wystąpił podczas uroczystości związanych ze świętem 11 listopada w Koszycach Wielkich, które zostały zorganizowane przez gminę Tarnów.

Dzisiejszy dzień jest świętem, świętem naszego narodu, dumnego i ważnego. Narodu, który ma ponadtysiącletnią tradycję, który wniósł do rozwoju Europy i rozwoju świata wiele mądrych myśli, mądrych ludzi. Musimy być z tego dumni! Powinniśmy też pamiętać, że były takie czasy, gdy to ojcowie naszego narodu stworzyli państwo, które jest wzorem demokracji – mówił podczas uroczystości wójt gminy Tarnów Grzegorz Kozioł historyk z wykształcenia.

isvanWśród gości uroczystości byli przedstawiciele węgierskiej gminy Jászdoza na czele z burmistrzem Istvánem Szerencsés (mąż Bogusi – naszej tłumaczki) oraz delegacja gruzińskiego miasta Khashuri utrzymującego z gminą Tarnów partnerskie kontakty.

Wiemy, za co Polska walczyła, ile to znaczyło dla naszej wolności. Węgrzy, zwłaszcza w ciężkich sytuacjach, zawsze na Polaków mogli liczyć. Niech żyje wolna, niepodległa Polska! – mówił burmistrz Jászdoza István Szerencsés.

"Cantando canzoni" pod kierunkiem Adama Pyrka, dla licznie zgromadzonej publiczności w tutejszej hali-widowiskowo sportowej, zaprezentował koncert najpiękniejszych, polskich pieśni patriotycznych. Po koncercie nasi raczyli się wojskową grochówką i węgierskim gulaszem, którymi jak co roku częstował wójt gminy Tarnów Grzegorz Kozioł i Anna Pieczarka (jeszcze dyrektor Centrum Kultury i Bibliotek w gminie Tarnów, a już niebawem członkini Zarządu Małopolski). Każda chwila tego dnia jest najważniejsza, każda wyjątkowa, bo to przecież rocznica stulecia odzyskania przez Polskę Niepodległości, nie ma piękniejszych urodzin. Tym bardziej więc cieszę się i jestem niezmiernie dumna z tego, że tak licznie zgromadzeni mieszkańcy postanowili w tym historycznym dla naszej Ojczyzny dniu świętować z gminą Tarnów – podsumowała uroczystości w Koszycach Wielkich Anna Pieczarka.

koszyce koszyce koszyce
koszyce koszyce koszyce
koszyce koszyce koszyce
koszyce koszyce koszyce
koszyce koszyce koszyce

źródło informacji i zdjęcia: www.gmina.tarnow.pl

 

 

Partner zakliczyninfo

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP. Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.

Archiwum


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: M. Papuga. Regulamin witryny www.zakliczyninfo.pl | Zasady przetwarzania danych osobowych