Przejście do firmy KM-Net

olszser1

olszwywoz

nitus3

goldengoldekasiaKażdy w Zakliczynie i okolicy wie o tym, że siostry Świerczkówny - Kasia i Karolina - nie tylko bardzo dobrze grają w szachy, ale też pięknie śpiewają: „Ballada”, Chór Wielopokoleniowy "Cantando canzoni", grupa „Krzagolec gang” i inne projekty to żywioł energicznych sióstr. Katarzyna Świerczek zaczyna sobie coraz śmielej poczynać w środowisku krakowskim i oto 13 maja w „Piwnicach pod Dzwonami" podczas Międzynarodowego Konkursu Wokalnego „The Golden Voice” wyśpiewała sobie II miejsce. Zanim to się stało, Kasia wzięła udział w castingu internetowym, do którego zgłosiło się ponad 100 osób z całej Polski oraz kilkoro wokalistów z Białorusi i Ukrainy.

 

goldenlaureatDo finałowej prezentacji organizator - Studio Voice By Irina Dracz – wybrał 27 osób, w tej liczbie znalazła się też Kasia, która wysłała taką propozycję: https://soundcloud.com/katarzyna-swierczek/radioactive-imagine-dragons-katarzyna-swierczek-cover   W finałowej prezentacji wokaliści oceniani byli m.in. przez Agnieszkę Szumańską – aktorkę działająca w Stowarzyszeniu Twórców Niezależnych Punctum Teatr. Odtwórczynię ról w spektaklach dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Wokalistkę i autorka tekstów piosenek w projekcie muzycznym „Bajda”. Pasjonatkę poezji śpiewanej i piosenki aktorskiej oraz goldenvoicePiotra Galińskiego – gitarzystę i wokalistę udzielającego się w wielu projektach muzycznych o bardzo szerokiej stylistyce (rock, funk, folk, fusion, pop, heavy metal). Ponadto właściciela studia nagrań - Galtone Studio. Kasia Świerczek zaśpiewała swoją wersję piosenki „Elektryczny” https://www.youtube.com/watch?v=mQs9TScZulk  Katarzyna Świerczek jak już wyżej napisałem wyśpiewała sobie II miejsce w konkursie ustępując tylko Zofii Sydor.

Nasza wokalistka realizuje nowe projekty muzyczne. Na kanale Youtube można posłuchać „Wariatki” w jej wykonaniu: https://www.youtube.com/watch?v=1sU8w1tYsS4  To piosenka z tekstem napisanym przez Kasię, do której muzykę skomponowała wspólnie z Izabelą Mytnik. Nagrania „Wariatki” odbyło się w studiu Bogusława Wróbla, a końcowy miks i master wykonało studio ZION z Krakowa. Katarzyna Świerczek zapowiada, że to dopiero początek, bowiem pracuje nad kolejnym utworem, tym razem w języku angielskim, który powinniśmy usłyszeć na jesieni. Kasi życzymy podboju polskiej, i nie tylko polskiej sceny estradowej, trzymając za to mocno kciuki.

 

Partner zakliczyninfo

Archiwum


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: M. Papuga. Regulamin witryny www.zakliczyninfo.pl | Zasady przetwarzania danych osobowych