tance

Przejście do firmy KM-Net

olszser1

olszwywoz

nitus3

tuNie od dziś wiadomo, że współpracując ze sobą można znacznie więcej osiągnąć niż działając w pojedynkę, tak właśnie dzieje się w Gwoźdźcu – Wiosce pod kobiecą ręką, dzięki projektowi pt. „Przestrzeń przyjazna mieszkańcom”. Z inicjatywy Fundacji MAK – Miejsce Aktywnych Kobiet napisano projekt do ogólnopolskiego konkursu „Tu mieszkam, tu zmieniam” realizowanego z ramienia Fundacji Banku Zachodniego WBK, konkurencja była ogromna jednak udało się i w końcowym efekcie otrzymaliśmy dofinansowanie w kwocie 4000 zł na zagospodarowanie trenu wokół remizy OSP Gwoździec.
logotuZ racji tego, że w naszej miejscowości działa szereg aktywnych ludzi działających w licznych organizacjach, formalnych jak i mniej formalnych a ich wspólnym mianownikiem jest remiza strażacka, gdyż to właśnie w tym miejscu działają społecznie, prowadzą zajęcia, mają próby, kultywują tradycje i obrzędy, spotykają się, organizują doroczne festyny i uroczystości, prowadzą zajęcia dla dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów. Postanowiliśmy wspólnie popracować nad otaczającą nas przestrzeniom.

 

logobankŁącząc swoje siły w piątek 20 kwietnia 2018 roku rozpoczęliśmy zagospodarowanie przestrzeni ogólnodostępnego terenu przy remizie, by stał się atrakcyjny i zachęcający do wspólnego spędzania wolego czasu. Ruszyliśmy pełną parą z realizacją projektu, pracowaliśmy zawzięcie nad przygotowaniem rabat, okryciem ich agrowłókniną i rozpoczęliśmy sadzenie wcześniej wybranych i zakupionych roślin, było kilka koncepcji jak je ułożyć by wyglądały jak najlepiej i myślę że udało się osiągnąć rewelacyjny efekt. We wspólne działania włączyli się m.in. Strażacy, Animatorki wioski pod kobiecą ręką, Panie z Akademii dla Aktywnych czy rodzice i dzieci z Zespołu Folklorystycznego. W naszą pracę zaangażowało się wiele osób, którym bardzo dziękujemy za pomoc i zachęcamy do dalszej współpracy, w szczególności dziękujemy Panu Stanisławowi Gawronowi za wyrównanie ziemi pod rabaty, bez tego byłoby naprawdę ciężko. Prace tego dnia zakończyły się późnym wieczorem, drobne rzeczy do dokończenia pozostawiliśmy na poniedziałek, wtedy też i młodzież włączyła się w pomoc przy nawadnianiu wsadzonych roślinek. Prawie zakończyliśmy 1 etap prac, pozostało jeszcze upiększenie rabat kamykami i korą ozdobną. Kolejnymi etapami będą: przygotowanie miejsca pod ognisko oraz stworzenie plenerowego placu gier i zabaw wykorzystując do tego elementy z recyklingu. Zachęcamy do dalszej wspólnej pracy ponieważ jak widać wspólnie można naprawdę wiele osiągnąć.

tumieszkam tumieszkam tumieszkam
tumieszkam tumieszkam tumieszkam
tumieszkam tumieszkam tumieszkam

 

 

 

Partner zakliczyninfo

Archiwum


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: M. Papuga. Regulamin witryny www.zakliczyninfo.pl | Zasady przetwarzania danych osobowych