kazsp

Przejście do firmy KM-Net

olszser1

olszwywoz

nitus3

rolkiDoświadczenia, kreatywność, aktywność, super zabawa! Tak właśnie rozpoczął się rok 2018 w świetlicy ZCK w Gwoźdźcu. Dzięki pomysłowości i zaangażowaniu dzieciaków zaczęliśmy zajęcia z kreatywnymi piątkami, które następnie przekształciły się w poniedziałkowe kółko zainteresowań. Ponadto do dyspozycji dzieci były jeszcze sobotnie turnieje które cieszyły się wielką popularnością.  Zimową porą w zckwodziecnaszej świetlicy panowały kreatywne piątki, na tych zajęciach mieliśmy m.in.: eksperymenty doświadczalne na których przygotowywaliśmy niejednokrotnie wybuchowe mieszanki, kolorowe płyny i samodzielnie pompujące się balony. Natomiast na zajęciach technicznych tworzyliśmy farbę kredową a następnie magnesiki na lodówkę, pieczątki z literkami i buźkami, a nawet zbudowaliśmy karmnik dla ptaków. Ferie w świetlicy również obfitowały w wiele wydarzeń a to za sprawą małego grantu pt. „Ferie z Fundacją Mak” otrzymanego z Gminy Zakliczyn dzięki staraniom Fundacji MAK-Miejsce Aktywnych Kobiet. Realizując ten projekt podczas tegorocznej przerwy zimowej dzieci w naszej świetlicy mogły skorzystać z kilku tematycznych zajęć. Podczas zajęć krawieckich dzieci wraz z rodzicami tworzyły piórniki oraz ozdoby wielkanocne, natomiast bardziej pod kątem chłopców przeprowadziliśmy zajęcia techniczne czyli tworzyliśmy od podstaw zasilane na baterie samochodziki, by umilić czas zorganizowaliśmy również zajęcia kulinarne z pieczenia i dekorowania babeczek. Było naprawdę wspaniale a to za sprawą prowadzących zajęcia dwóm Paniom; Małgorzatą i Eweliną oraz Panu Arturowi.


Wraz z powolnym pojawieniem się wiosny zmieniła się również koncepcja naszych zajęć, z piątków zrobiły nam się poniedziałkowe kółka zainteresowań i tak oto spotykając się w pierwszym dniu tygodnia wspólnie poszerzamy zainteresowania m.in. poprzez aktywności ruchowe na świeżym powietrzu na przykład tworząc tor przeszkód do pokonania biegiem lub na rolkach, wszystko zależy od pomysłowości dzieci. Dodatkowo wielką popularnością i zainteresowaniem cieszą się turnieje organizowane przez świetlicę ZCK i Fundację MAK. Do tej pory udało nam się przeprowadzić dwa turnieje: Tenisa stołowego i piłki stołowej (piłkarzyki). Ze względu na dużą liczbę osób zainteresowanych, turniej tenisa stołowego poprzedzały eliminacje. Pomysłów na kolejne turnieje ciągle przybywa, młodzież utworzyła listę z pomysłami do których będziemy dopisywać kolejne pozycje i postaramy się je sukcesywnie realizować.

 

Zachęcamy dzieci i młodzież do odwiedzania naszej świetlicy, wszelkie aktualne informacje o turniejach i zajęciach świetlicowych można znaleźć na stronie Gwoźdźca – wioski pod kobiecą ręką w albumie #ŚwietlicaZCKwGwoźdźcu na Facebooku. Wspólnie możemy stworzyć wspaniałe miejsce pełne pasji i różnorodnych pomysłów, które z biegiem czasu będziemy realizować.

reatywne reatywne reatywne
reatywne reatywne reatywne
reatywne reatywne reatywne
reatywne reatywne reatywne
reatywne reatywne reatywne
reatywne reatywne reatywne
reatywne reatywne reatywne
reatywne reatywne reatywne

Partner zakliczyninfo

Archiwum


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: M. Papuga. Regulamin witryny www.zakliczyninfo.pl | Zasady przetwarzania danych osobowych