iza

Przejście do firmy KM-Net

olszser1

olszwywoz

nitus3

helimalik17 marca w Domu Weselnym "Walek" w Mordarce odbył się I. Konkurs Heligonistów Województwa Małopolskiego zorganizowany przez Małopolskie Centrum Kultury "Sokół" w helilimanowaNowym Sączu oraz Józefa Tokarczyka - Kierownika Zespołu "Spod Kicek " z Mordarki.  Czteroosobowe jury w składzie: przewodnicząca - Aleksandra Szurmiak-Bogucka – etnomuzykolog, Przemysław Ficek - folklorysta, multiinstrumentalista, Ignac Tropek - folklorysta, heligonista oraz Jadwiga Adamczyk - muzyk, folklorysta, oceniło 38 prezentacji konkursowych, których wykonawcy pochodzili z siedmiu powiatów województwa małopolskiego: bocheńskiego, brzeskiego, krakowskiego, limanowskiego, nowosądeckiego, suskiego, tarnowskiego.

helimistrziuczen

 

Wśród heligonistów byli reprezentanci gminy Zakliczyn: Tadeusz Malik oraz jego uczeń Bartosz Łękawski. Zarówno mistrz Tadeusz jak i uczeń Bartosz wypadli znakomicie helikorbutzajmując II miejsce w kategorii „Mistrz i uczeń”….czyli najlepsze, bo jury pierwszego miejsca nie przyznało.

W kategorii dorosłych Tadeusz Malik zajął II miejsce. I miejsce zajął za to Marcin Korbut z Siedlca, czyli mistrz który uczy gry na helogonce i na klarnecie w Mateczniku Tradycji prowadzonym przez Zakliczyńskie Centrum Kultury. Gratuluję laureatom sukcesu i życzmy kolejnych.

 

Partner zakliczyninfo

Archiwum


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: M. Papuga. Regulamin witryny www.zakliczyninfo.pl | Zasady przetwarzania danych osobowych