iza

Przejście do firmy KM-Net

olszser1

olszwywoz

nitus3

tpolakow21 marca 2018 roku będziemy gościć w Zakliczynie Wojciecha Grzędzińskiego; artystę – fotografika, który realizuje projekt “Twarze Polaków – portret społeczeństwa.” Zapraszamy chętnych do ratusza, do Zakliczyńskiego Centrum Kultury w godzinach od 14:00 do 19:30 – będzie mogli być częścią tego interesującego artystycznego projektu, kto wie, może na stałe wpisać się w rozdział współczesnej, polskiej sztuki fotograficznej. “Twarze Polaków – portret społeczeństwa” to projekt fotograficzny Wojciecha Grzędzińskiego, mający na celu pokazanie nas, Polaków, w 2018 roku.

 

 

Oto jak zachęca sam artysta:

 

Zapraszam wszystkich chętnych do udziału. Bez względu na wiek, wygląd, poglądy, wiarę. Zapraszam każdego, kto tylko chciałby stanąć na kilka minut przed obiektywem. W całej w Polsce, z północy na południe i ze wschodu na zachód, planuję wykonać ponad tysiąc portretów. Kolekcja zdjęć ukazujących różnorodność osób, indywidualność bohaterów, zestawiona w całość przedstawi obraz polskiego społeczeństwa. Fotografie powstają podczas wydarzeń kulturalnych, w miejscach zrzeszających poszczególne grupy społeczne czy w zwykłe dni, gdzie do przenośnego studia zapraszam chętnych do pozowania. (u nas będzie to w ratuszu – p. K.D.) Każdy uczestnik sesji otrzyma mailem wybrane zdjęcia oraz od razu po sesji odbitkę wybranej fotografii w formie Fuji Instax. Projekt realizowany jest w ramach stypendium twórczego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Partnerem projektu jest FujiFilm Polska. Więcej informacji o projekcie i zdjęcia publikowane są na bieżąco na stronach:

https://web.facebook.com/Twarze-Polak%C3%B3w-portret-spo%C5%82ecze%C5%84stwa-205374840036265/?modal=admin_todo_tour

www.instagram.com/twarzepolakow/

 

Informacja o autorze:

 

Wojciech Grzędziński – (ur. 1980, w Warszawie). Fotoreporter. Laureat licznych konkursów fotograficznych; World Press Photo, Visa D’Or, NPPA, Sony World Photography Awards, Grand Press Photo i in. Autor zdjęcia roku 2009 i zdjęcia dekady (2014 rok) w konkursie BZWBK Press Photo. Juror ogólnopolskich i lokalnych konkursów fotograficznych. W fotografii interesuje się człowiekiem i emocjami. Wielokrotnie fotografował w strefach konfliktów zbrojnych oraz konsekwencje wojen. W latach 2011-2015 szef zespołu fotografów w Kancelarii Prezydenta RP i fotograf osobisty Prezydenta RP. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na rok 2014 i 2018. Członek Związku Polskich Artystów Fotografików i Press Club Polska.

Partner zakliczyninfo

Archiwum


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: M. Papuga. Regulamin witryny www.zakliczyninfo.pl | Zasady przetwarzania danych osobowych