ferie

Przejście do firmy KM-Net

olszser1

olszwywoz

nitus3

ducNadszedł długo oczekiwany czas modernizacji obiektów będących w dyspozycji Zakliczyńskiego Centrum Kultury. Dobiega końca modernizacja, a w zasadzie kompletna przebudowa Sali im. S. W. Jordana, za środki pozyskane przez Gminę Zakliczyn. Inwestorem przebudowy jest rzecz jasna Gmina Zakliczyn. Dzięki uprzejmości kierownika Zakładu Usług Komunalnych Tadeusz Bukrego mieliśmy do dyspozycji fachowca ZUK Jerzego Duca, który pomalował pomieszczenia korytarza na poddaszu ratusza, kotłowni i biura dyrektora. Teraz dzięki środkom Burmistrza Miasta i Gminy rozpoczyna się cyklinowane parkietu w sali tanecznej oraz biurze instruktorów i dyrektora ZCK.

przebudowa sali W czasie przebudowy Sali S.W. Jordana zajęcia taneczne dla dzieci oraz młodzieży z zespołu „Vision” prowadzone były dzięki uprzejmości dyrektora Józefa Gwiżdża w sali Szkoły Podstawowej na ul. Malczewskiego w Zakliczynie. Ruszył Matecznik Tradycji w Zakliczynie i Gwoźdźcu prowadzony wspólnie przez ZCK i MCK „Sokół”. ZCK kserokolorwydzierżawiło urządzenie wielofunkcyjne na którym można wykonywać usługi ksero i druku w kolorze w formacie do A-3. Zapraszamy do korzystania z usług reprograficznych. W dniach od 1 do 3 grudnia Strażacka Orkiestra Dęta „Filipowice” będzie uczestniczyć w wyjazdowych warsztatach szkoleniowych w Jodłówce Tuchowskiej prowadzonych pod kierunkiem dr Waldemara Gronia. W grudniu czekają nas też kolejne wydarzenia, m.in.: 7 grudnia o 15:30 w Sali im. S.W. Jordana lekcja muzyczna oddziału Szkoły Muzycznej w Paleśnicy (trąbka i saksofon),  do Sali im. S.W. Jordana w grudniu wrócą radni – 41. Sesja Rady Miejskiej odbędzie się 12 grudnia, a sesja świąteczno – noworoczna w dniu 28 grudnia. Po raz pierwszy organizowany będzie Zakliczyński Festiwal Smaku Regionalnego na Rynku w dniu 16 grudnia (o tym napiszę szerzej w osobnym artykule niebawem) oraz w tym samym dniu wernisaż wystawy uczestników ministerialnego projektu Stowarzyszenia „Klucz” Uczucia zapisane na drewnie. Tradycyjne spotkanie Mikołajowe z dziećmi i artystami Galerii „Poddasze” odbędzie się 17 grudnia. 20 grudnia o 17:30 filia Szkoły Muzyczne Domosławice z Paleśnicy zaprasza na Koncert Kolęd.

W dniu 11 grudnia będę ponownie gościem RDN Małopolska, gdzie z redaktor Moniką Faron – Miśtak porozmawiamy o naszej ofercie kulturalnej.

Partner zakliczyninfo

Archiwum


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: M. Papuga. Regulamin witryny www.zakliczyninfo.pl | Zasady przetwarzania danych osobowych