banerpjm

Przejście do firmy KM-Net

olszser1

olszwywoz

nitus3

logofestsaksoZbliża się termin II Małopolskiego Festiwalu Saksofonowego organizowanego przez Szkołę Muzyczną I stopnia w Domosławicach przy współpracy ze Szkołą Muzyczną w Czasławiu oraz Centrum Kultury i Promocji Gminy Łososina Dolna. W ramach Festiwalu odbędzie się konkurs skierowany do uczniów szkół muzycznych I i II stopnia z całej Polski, warsztaty oraz koncerty. Pierwsza edycja Małopolskiego Festiwalu Saksofonowego odbyła się w 2015 roku. Na wydarzenia w ramach Festiwalu składały się warsztaty saksofonowe w formie indywidualnych i zespołowych lekcji otwartych oraz konkurs i koncerty promujące muzykę saksofonową. Festiwal rozpoczął się 9 listopada 2015 roku konkursem saksofonowym dla uczniów szkół muzycznych I i II stopnia. Wydarzenie odbywało się w ramach realizacji programu „Małopolskie Dziedzictwo – Bon edukacyjny.” Małopolski Festiwal Saksofonowy, to pierwsze wydarzenie kulturalne w Polsce, łączące w sobie konkurs, warsztaty i koncerty, poświęcone w całości muzyce saksofonowej. Istotą Festiwalu jest możliwość poznania Mistrzów Saksofonu, obok których wystąpią młodzi – a czasem całkiem mali – adepci tego instrumentu. Warsztaty prowadzone będą przez najwybitniejszych saksofonistów i pedagogów! Lekcje indywidualne, zajęcia zespołowe i orkiestra saksofonowa złożona ze wszystkich uczestników warsztatów – to i jeszcze więcej czeka na uczestników II Małopolskiego Festiwalu Saksofonowego.

gusnarWystarczy nadmienić, że wykładowcą podczas warsztatów będzie prof. Paweł Gusnar – saksofonista, solista, kameralista, muzyk sesyjny, pedagog, profesor Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina. Jest artystą wszechstronnym, otwartym na różne style i formy ekspresji. Jako jeden z nielicznych saksofonistów łączy na równie wysokim poziomie działalność na polu muzyki klasycznej, jazzowej i rozrywkowej.

 

Do udziału w Festiwalu można się zgłosić jako uczestnik czynny lub bierny

 

Uczestnik czynny to osoba, która bierze udział w Konkursie i stara się o lekcje indywidualne podczas warsztatów. Oprócz tego jest upoważniona do udziału we wszystkich zajęciach orkiestry saksofonowej i innych wydarzeniach związanych z Festiwalem. Zgłoszenia należy nadsyłać do 31.10.2017 r. Wpisowe dla uczestnika czynnego wynosi 100 zł. Uczestnik bierny to osoba, która nie bierze udziału w konkursie, ale chce brać udział w warsztatach jako członek orkiestry i obserwator zajęć indywidualnych. Forma uczestnictwa biernego jest skierowana zarówno do uczniów jak i nauczycieli. Zgłoszenia należy nadsyłać do 10.11.2017 r. Wpisowe dla uczestnika biernego wynosi 30 zł. Każda zarejestrowana osoba otrzyma dyplom uczestnictwa w Festiwalu. Warto zapoznać się z regulaminem Festiwalu http://malopolskifestiwalsaksofonowy.pl/wp-content/uploads/2017/09/Regulamin-Konkursu-II-MFS.pdf  oraz wzorami kart zgłoszeń; dla uczestnika czynnego http://malopolskifestiwalsaksofonowy.pl/wp-content/uploads/2017/09/Regulamin-Konkursu-II-MFS.pdf  i uczestnika biernego http://malopolskifestiwalsaksofonowy.pl/wp-content/uploads/2017/09/karta-zg%C5%82oszenia-WARSZTATY-II-MFS.pdf  Czytelnie wypełnione karty zgłoszeń wraz ze zgodą na przetwarzanie danych oraz potwierdzeniem wpłaty wpisowego prosimy przesyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

 

Portal Zakliczyńskiego Centrum Kultury, Zakliczyninfo, jest jednym z głównych patronów medialnych tego wydarzenia kulturalnego, które odbędzie się w dniach od 10 do 19 listopada w Centrum Kultury i Promocji Gminy Łososina Dolna.

 

źródło informacji; malopolskifestiwalsaksofonowy.pl

 

 

 

 

 

Partner zakliczyninfo

Archiwum


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: M. Papuga. Regulamin witryny www.zakliczyninfo.pl | Zasady przetwarzania danych osobowych