fil

Przejście do firmy KM-Net

olszser1

olszwywoz

nitus3

wzfmakDobiegł końca II blok tematyczny tegorocznych „Wakacji z Fundacją – MAK” organizowanych w Gwoźdźcu, tym razem dzieciaki brały udział w zajęciach fotograficznych. W terminie od 26 lipca do 9 sierpnia odbyło się 6 spotkań i wzięło w nich udział 19 dzieci w wieku od 6 do 11 lat.

II Blok tematyczny: zajęcia fotograficzne

fmPierwsze zajęcia były dla nas inspiracją, wybraliśmy się na spacer by poznać naszą okolicę i ująć ją w obiektywie, dzieciaki wybrały po jednym zdjęciu z tego dnia, które następnie omawialiśmy. Ponadto wspólnie zrobiliśmy „burzę mózgów” w celu poznania rodzajów fotografii. Kolejne dni przyniosły jeszcze więcej frajdy uczyliśmy się o kadrowaniu, trójpodziale obrazu, upływającym czasie, fotografii ruchu oraz kątu fotografowania rzeczy czy osób. Dzieci wszystkie zebrane informacje mogły wykorzystać w praktyce podczas różnych ćwiczeń i zadań powierzonych im do wykonania. Robiliśmy m.in. Fotografię portretów przy użyciu rekwizytów, fotografię ludzi w ruchu, fotografowaniu emocji itp. Dodatkowo oglądaliśmy wykonane przez uczestników prace i je omawialiśmy, wzorowaliśmy się również na nagrodzonych zdjęciach. Oglądając prezentacje takich właśnie zdjęć mogliśmy poznać ułamek współczesnej historii, która rozgrywa się na świecie. Nie zabrakło również prac manualnych, robiliśmy kolaż z zdjęć pozyskanych z różnych czasopism, efekty były bardzo ciekawe. Odwiedzili nas również strażacy z OSP Gwoździec, którzy akurat wracali z akcji… flesze się posypały każdy z uczestników zajęć ma na swoim aparacie fotkę strażaka. Wyjątkowe okazało się nasze czwarte spotkanie otóż miało miejsce w sobotę o godzinie 6 rano dodatkowo w zajęciach brał udział gość specjalny Karolina Jankowska, która fotografią zajmuje się zawodowo. Wybraliśmy się na spacer szukając inspiracji, po drodze na dzieci czekało kilka punktów z różnymi rekwizytami, które można było użyć do wykonania interesujących fotografii m.in. było śniadanie na trawie z gorącą herbatką, „wakacyjni rycerze”, malowanie cieniem oraz prawdziwe malowanie na płótnie, które można było fotografować. Pomimo tak wczesnej godziny niemal wszyscy stawili się na miejscu gotowi do porannego zwiedzania naszej miejscowości, mogli również zapoznać się z działaniem profesjonalnego sprzętu i wykonywać na nim swoje własne fotografie. Dzieciaki przygotowując się do ostatnich zajęć miały za zadanie wybrać po dwa zdjęcia zrobione przez siebie w tym jedno miało być zdjęciem dokumentalnym, przygotowywaliśmy również banery i ozdoby na ostatnie spotkanie, na które zaproszeni zostali rodzice jak i inni członkowie rodziny. Kwintesencją naszych działań było właśnie otwarcie wernisażu prac fotograficznych wykonanych przez naszych uczestników, które odbyło się 9.08.2017r., oprócz zaproszonych rodzin w tym wydarzeniu uczestniczyli również goście specjalni Dyrektor Zakliczyńskiego Centrum Kultury Kazimierz Dudzik oraz Pani Irena Kusion Radna Powiatu Tarnowskiego. Dzieci w nagrodę za trud włożony w zajęcia, za piękne zdjęcia, oraz za zaangażowanie otrzymały dyplomy z gratulacjami oraz odznaki „Super Fotografów” ponieważ wszyscy spisali się na medal biorąc udział w organizowanych przez Fundację MAK zajęciach.

Projekt pt. „Wakacje z Fundacją MAK” współfinansowany jest ze środków otrzymanych z programu „Potrafisz Polsko”, które to pochodzą z dotacji wyborczej przekazanej przez pełnomocnika KWW Kukiz`15.

fmak fmak fmak
fmak fmak fmak
fmak fmak fmak
fmak fmak fmak
fmak fmak fmak
fmak fmak fmak
fmak fmak fmak
fmak fmak fmak
fmak fmak fmak
fmak fmak fmak
fmak fmak fmak
fmak fmak fmak
fmak fmak fmak
fmak fmak fmak

 

Partner zakliczyninfo

Archiwum


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: M. Papuga. Regulamin witryny www.zakliczyninfo.pl | Zasady przetwarzania danych osobowych