oblawa

Przejście do firmy KM-Net

olszser1

olszwywoz

nitus3

dozynkijamnaDożynki Gminy Zakliczyn - Stróże 2017 i Święto Pojednania na Jamnej - te dwa wydarzenia będą z pewnością najważniejszymi, jakie odbywać się będą w gminie Zakliczyn w sierpniu. Niejako po drodze, na początek miesiąca, 6 sierpnia, zakliczyńskie stowarzyszenie „Sokół” zorganizuje 4. edycję Zakliczyńskiego Triathlonu Turystycznego.

Dożynki Gminy Zakliczyn – Stróże 2017

Gospodarzem tegorocznych Dożynek Gminy Zakliczyn są Stróże, a zorganizowanie tegorocznej edycji jednej z największych imprez gminy Zakliczyn ostatnich lat podjęło się stróskie stowarzyszenie „Pod bocianim gniazdem”.

Dożynki Gminy Zakliczyn od 2012 roku organizowane są w kolejnych sołectwach, gdzie środowisko lokalne jest na tyle mocne i przebojowe, aby sprostać wymogom organizacyjnym. Decyzję o tym, które sołectwo będzie gospodarzem kolejnej edycji Dożynek, podejmuje Burmistrz w porozumieniu z chętnymi do goszczenia w swoim sołectwie tej dużej i wymagającej sporego nakładu pracy i inwencji imprezy. W Dożynkach w Stróżach zadeklarowało udział 13 grup wieńcowych, to tyle ile wystąpiło podczas Dożynek we Wróblowicach w roku 2015 i o jedną grupę mniej niż w ubiegłorocznych, rekordowych pod tym względem Dożynek w Paleśnicy. Kto lubi zabawy liczbowe, ten na pewno zwrócił uwagę na ciekawe zestawienie; w Paleśnicy Dożynki rozpoczęły się o godzinie 14 – tej i wzięło w nich udział 14 grup wieńcowych. W Stróżach przy 13 grupach wieńcowych Dożynki rozpoczną się o 13 – tej. Gospodarze imprezy robią wszystko i zapowiadają, że będą to pod względem organizacyjnym i programowym najbardziej okazałe Dożynki, jakie dotąd w gminie Zakliczyn zorganizowano.

Święto pojednania na Jamnej z jubileuszami

oopioPo raz 15 – ty na Jamnej obchodzić będziemy Święto Pojednania. 25 lat mija odkąd na Jamnej są Dominikanie. Uroczystości religijne na Jamnej rozpoczynają się 14 sierpnia o godzinie 15:00. Po Misterium oraz nabożeństwie odbędzie się sympozjum na temat dziedzictwa śp. dr. O. Jana Góry. 15 sierpnia kwadrans po 10 – tej rozpoczynają się uroczystości patriotyczno – religijne pod pomnikiem upamiętniającym poległych partyzantów i mieszkańców Jamnej. W trakcie tych uroczystości zostanie odsłonięta tablica upamiętniająca 25 – lecie bytności Dominikanów na Jamnej. Kolejne nowe wydarzenie będzie miało po mszy świętej w intencji poległych, która zarazem jest mszą odpustową – wtedy to zostanie poświęcony Jamneński Ogród Różańcowy im. Ojca Pio. Uroczystościom na Jamnej patronują: burmistrz Dawid Chrobak, starosta tarnowski Roman Łucarz oraz rektor kościoła akademickiego na Jamnej o. Andrzej Chlewicki.

Partner zakliczyninfo

Archiwum


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: M. Papuga. Regulamin witryny www.zakliczyninfo.pl | Zasady przetwarzania danych osobowych