nabor

Przejście do firmy KM-Net

olszser1

owywoz

nitus3

diecezjalnyZbliża się wielkimi krokami przełom wiosny i lata. Jest to okres obfitujący w imprezy kulturalno - rozrywkowe których nie brak w naszej gminie. Wśród masy ofert bardzo ciekawie zapowiada się weekend Bożego Ciała. Na 15 czerwca zaplanowano kolejny Diecezjalny Koncert Uwielbienia pt." Bóg bogaty w miłosierdzie". Jednak data ta jest szczególna jeszcze z jednego powodu. Mianowicie tego dnia Zakliczyn oficjalnie dołączy do zaszczytnego grona miast, których patronem będzie Papież Polak. Burmistrz Dawid Chrobak wraz z radnymi niespełna dwa lata temu podjął działania, aby Zakliczyn był Miastem Świętego Jana Pawła II. Rada Miejska w Zakliczynie podjęła w tej sprawie jednogłośną uchwałę. Prośba została najpierw pozytywnie zaopiniowana przez Biskupa Tarnowskiego Andrzeja Jeża, potem przez Episkopat Polski, a pod koniec 2016 roku ostateczną zgodę wyraziła Stolica Apostolska. Uroczystość nadania Patronatu Św. Jana Pawła II Zakliczynowi rozpocznie się Mszą Świętą o godzinie 15 na zakliczyńskim Rynku.

jadomZ kolei 18 czerwca każdy chętny wrażeń powinien skierować swe kroki na Jamną. Okazją będzie druga już edycja „Jarmarku Dominikańskiego”. Przypomnijmy, w zeszłym roku Jamna dołączyła do grona zacnych miejscowości, gdzie od średniowiecza są one organizowane .Odbywają się w kilku miejscach w Polsce, tam , gdzie działają ośrodki duszpasterstwa Zakonu Kaznodziejskiego (Dominikanów). Przywilej organizowania jarmarku Zakon otrzymał bullą papieską Aleksandra IV z 1260 roku. W zamyśle jarmark miał skłonić wiernych do liczniejszego uczestnictwa w mszy świętej odpustowej w dzień św. Dominika, szybko jednak przerodził się w imprezę o charakterze handlowo-kulturalnym. Od lat 90-tych XX wieku Jarmarki Dominikańskie przeżywają swój renesans w nieco zmienionej formie. Obecnie ograniczają się do kilkunastu straganów z pamiątkami i rękodziełem i połączone są z piknikiem rodzinnym.
jdomImpreza zapowiada się wspaniale, wszak zeszłoroczna 1 edycja przyciągnęła na Jamneńskie wzgórze setki rodzin. Jak opowiadał Robert Ogórek, koordynator stanowisk handlowych. „Pamiętajmy, że Jamna to raptem 70-ciu mieszkańców. Tymczasem dziś bawi się nas tutaj około tysiąca. To ewenement”. Z kolei o. Andrzej Chlewicki mówił: „Miejscowi prezentują to, z czego są najbardziej dumni: wyroby własnych rąk. Świętujmy na powietrzu, nie w supermarketach. Swojskie jadło, a nie chemia z Fast-food’ow”. Oczywiście „Najpierw eucharystia, później zabawa” –zaznaczył. Zadowolony był również pomysłodawca i współgospodarz imprezy Pan burmistrz Dawid Chrobak: „Bardzo się cieszę że tyle osób uczestniczy w tym wydarzeniu . Tworzy się pewna wspólnota osób. Wspólnota pokoleń, integracja młodych i starszych”.
Koordynatorem tego przedsięwzięcia, tak jak przed rokiem jest Pan Robert Ogórek, do którego do 7 czerwca prosimy zgłaszać stoiska telefonicznie: 604 780 330. Rozpoczniemy Mszą Świętą o godz. 11-tej, a następnie przeniesiemy się na gościnne tereny wokół Domu Św. Jacka.
Na to wspaniałe połączenie kościoła, pikniku i jarmarku zaprasza burmistrz miasta i gminy Zakliczyn Dawid Chrobak wraz z ojcem Andrzejem Chlewickim – od niedawna Honorowym Obywatelem Gminy Zakliczyn.

Partner zakliczyninfo

Archiwum


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.
Wykonanie: M. Papuga. Regulamin witryny www.zakliczyninfo.pl