Baner festiwalu

 

obostrzeniaW związku z pogarszającą się sytuacja epidemiczną w Polsce spowodowanej rozprzestrzenianiem się brytyjskiej mutacji koronawirusa, którego skutkiem jest znaczący wzrost w kraju liczby nowych zachorowań oraz osób hospitalizowanych, od 20 marca do 9 kwietnia 2021 roku w całej Polsce będą obowiązywały rozszerzone zasady bezpieczeństwa.

 

Po analizie skuteczności dotychczasowych reguł antycovidowych zastosowanych w Zakliczyńskim Centrum Kultury, a także zaleceń opublikowanych na stronie internetowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, postanawiam:

 

1. Zamknąć do co najmniej 9 kwietnia 2021 roku Zakliczyńskie Centrum Kultury (ratusz) dla publiczności i zajęć stacjonarnych oraz świetlic ZCK w Filipowicach, Gwoźdźcu, Rudzie Kameralnej oraz Woli Stróskiej. Pracownicy etatowi ZCK pracujący w systemie godzinowym będą łączyć w tym czasie pracę stacjonarną z praca zdalną. Praca zdalna winna być potwierdzona raportem opisującym zrealizowane zadania. Gospodarze świetlic w Filipowicach, Woli Stróskiej i Rudzie Kameralnej w tym czasie zobowiązani są do wykonywania wiosennych prac porządkowych na terenie świetlic, które w rozliczeniu miesięcznym potwierdzą raportem dołączonym do rachunku swojej umowy cywilnoprawnej, a także udostępnienia świetlic w określonym terminie i godzinach z zachowaniem procedur reżimu sanitarnego na realizację warsztatów w ramach programu Mobilny Dom Kultury wg schematu instruktor + maksymalnie 5 osób w maseczkach oraz z zachowaniem dystansu społecznego.

 

2. Utrzymać realizację prób zespołów artystycznych (przygotowujących programy do przeglądów i festiwali) w sekcjach z rygorystycznym stosowaniem zasad reżimu sanitarnego wg zasady - maksymalnie 12 osób ćwiczących + instruktor.

 

3. Zezwolić zespołom artystycznym i ich instruktorom na realizację programów w formule online.

 


Przypomnę za Serwisem Rzeczypospolitej Polskiej https://www.gov.pl/web/koronawirus/od-20-marca-w-calej-polsce-obowiazuja-rozszerzone-zasady-bezpieczenstwa  że swoją działalność muszą zawiesić:

 

1. Hotele (wyjątkiem są m.in. hotele robotnicze, a także noclegi świadczone w ramach podróży służbowych – dokładny katalog wyjątków wraz z wymaganym potwierdzeniem odbywania podróży służbowej znajdzie się w rozporządzeniu);
2. Galerie handlowe – z wyjątkiem m.in.: sklepów spożywczych, aptek i drogerii, salonów prasowych, księgarni, sklepów zoologicznych i z artykułami budowlanymi. W galeriach handlowych nadal będą mogły działać m.in. usługi fryzjerskie, optyczne, bankowe, pralnie;
3. Teatry, muzea, galerie sztuki (możliwa jest jednak organizacja prób i ćwiczeń, a także wydarzeń online);
4. Kina (zakaz projekcji filmów dotyczy również domów i ośrodków kultury);
5. Baseny (wyjątkiem są baseny w podmiotach wykonujących działalność leczniczą i dla członków kadry narodowej);
6. Sauny, solaria, łaźnie tureckie, salony odchudzające, kasyna;
7. Stoki narciarskie;
8. Kluby fitness i siłownie;
9. Obiekty sportowe (mogą działać wyłącznie na potrzeby sportu zawodowego i bez udziału publiczności).

 

 

Kazimierz Dudzik – dyrektor ZCK

Przekaż 1% naszej organizacji

Partner zakliczyninfo

wizytówka

Archiwum

Rozlicz PIT Online z PITax.pl dla OPP.
Projekt realizujemy we współpracy z IWOP.


© Oficjalny Portal Internetowy Zakliczyńskiego Centrum Kultury w Zakliczynie. Wszelkie prawa zastrzeżone.